1266. Kutya: rühtől kialakuló másodlagos fertőzések
Mivel a rüh egy bőrbetegség, a legtöbb gazda azt gondolná, hogy nem is igazán veszélyes. De a rühfertőzés rosszabbá is válhat és további, másodlagos fertőzések jelenhetnek meg.
Mivel a rüh egy bőrbetegség, a legtöbb gazda azt gondolná, hogy nem is igazán veszélyes. De a rühfertőzés rosszabbá is válhat és további, másodlagos fertőzések jelenhetnek meg.
A kutyatulajdonosok számára nem idegen fogalom a kutyák hasmenése, és nagyjából tudják, milyen formában jelentkezik. Viszont a hasmenés igazi okait, és különböző fajtáit igen kevesen ismerik.
A felfúvódás életveszélyes állapot, mely általában idősebb, 7 éves és annál idősebb kutyáknál jelenik meg. Bármilyen kutya felfúvódhat, de a fajtatiszta egyedek esetében sokkal gyakoribb, mint a keverék kutyáknál.
A fonalférgek olyan élősködök (paraziták), amelyek a kutyák vékonybelében élnek, és a bélben lévő testnedvekkel, illetve bélszövettel táplálkoznak. Érdemes erre figyelmet fordítani, mivel a férgek igen veszélyesek lehetnek a kutyákra nézve.
Mind emberek, mind kutyák esetében a zöldhályog (glaukóma) igen súlyos látászavar, amelyet a szemben megnövekvő nyomás okoz. A zöldhályogosodás során sérül a retina és a látóidegek is, ami akár a látás elvesztéséhez vezethet.
Meg kellene próbálni lefárasztani az egyedül hagyás előtt. Talán ez segít. A DAP-ról nekem sincs saját tapasztalatom, de érdemes lenne kipróbálni! Sajnos nincs jobb ötletem. De gondolom egy idő után megszokja az egyedüllétet.
Tény, hogy a bolti tápok - főleg, ha jó minőségűek - a legjobbak. Ha azonban egy kutyus el lett kapatva finomságokkal, akkor nehéz rávenni, hogy ezeket megegye. Főleg, ha aggódó figyelemmel rögtön a szájába nyomunk egy túró rudit, amikor nem veti rá magát a száraztápra. Szóval csak keményen! :) Ha éhes lesz, majd megeszi. Orrnedvességnek semmi, de semmi jelentősége nincs az egészségi állapotát tekintve. Úgy értem, lehet teljesen száraz is, ha épp az imént törölte bele a díszpárnába és lehet lázas kutyának is nedves, hideg az orra, ha épp ivott. Továbbá minden állatpatikában kapható idős kutyáknak való vitaminkészítmény és immunerősítők is.
Az összes gyári tápon pontosan fel kell legyen tüntetve, hogy milyen korú, milyen méretű állatnak pontosan mennyi a napi adagja. Illetve, hogy melyik típusú és korú kutyáknak melyik tápot kell választani. Ennek eldöntéséhez az adott tápboltokban szívesen nyújtanak segítséget. Az így kiszámolt mennyiség és minőség mellé igazából mást már nem érdemes adni, mert elhízást okozhat. Ha mégis kap konzervet (egy kis változatosság miatt...), akkor kicsit csökkenteni kell a szárazadagot.
Lehet, hogy emlőgyulladása van a kutyának, el kell választani a kölyköket és elapasztással együtt antibiotikumos kezelést kell adni. Kérem vigye állatorvoshoz.
Én sem tudom, hogy mi történhetett... Érdemes lenne megmutatni egy állatorvosnak.