1276. Mennyi ideig lehet a kutyát magára hagyni?
Ha hosszú ideig szándékozod magára hagyni kutyádat, ne csodálkozz az időközben kialakult furcsa viselkedésén. Amikor az állat egyedül van, két nagy problémával kell szembenéznie.
Ha hosszú ideig szándékozod magára hagyni kutyádat, ne csodálkozz az időközben kialakult furcsa viselkedésén. Amikor az állat egyedül van, két nagy problémával kell szembenéznie.
Egy jó kutyatulajdonos szeretne kutyája számára jó egészségi állapotot és hosszú életet biztosítani. Valószínűleg te is azt szeretnéd, hogy kutyád boldog és egészséges legyen. Ha a következő útmutatókat betartod, sikerülhet az állatot a jólét ösvényén tartanod.
Úgy veszed észre, hogy kutyád kezd ellustulni? Ennek te is lehetsz az okozója, még ha nem is tudsz róla...
Össze vagy zavarodva? Ha én kezdő állattartó lennék, bizony én is nagyon zavart lennék . Ennek ellenére, biztosíthatlak, hogy nem telik sok időbe megismerkedni az egészséges állateledelekkel és a megfelelő táplálék kiegészítőkkel.
A papagájok, mint háziállatok, nagyon rendetlenek, hangosak és költségesek lehetnek. Nézz alaposan utána minden részletnek, mielőtt te is hazavinnél egy madarat! Győződj meg arról, hogy tudod, mibe vágsz bele!
Sajnos nem tudok sok újdonságot írni! Én is azt gondolom, hogy a kutyája azért nyalja magát folyamatosan, mert cseppenként ugyan, de szivárog(hat) a vizelet a húgyhólyagjából. Ez sajnos előfordul az ivartalanítás után, és egyértelműen ösztrogén hiány az oka. Tudnia kell, hogy ahhoz, hogy a hólyag záróizomzata kellően erősen tudjon szorítani és ellenállni a belső vizelet nyomásának, kell egy nagyon kevés ösztrogén a vérben. Ha ez nincs meg, akkor nem fog tudni kellően zárni és a vizelet szivárogni fog. Vagy keveset (csak cseppeket), vagy többet, ez egyedi. Nem kell "patakokban csorgó vizeletet gondolni, itt valóban cseppekről van szó! (Ezt azonban a kutya érzi, és ösztönösen tisztogatja magát.) Az ösztrogének legtöbbje a petefészekben képződik, de nem 100%-ban csak itt! Emiatt az ivartalanítás után a legtöbb kutyában éppen elég az, ami máshol keletkezik. Baj és inkontinencia akkor van (lesz), ha a máshol keletkező ösztrogén is kevés. A problémára az egyetlen megoldás az ösztrogén pótlás, ami mással nem váltható ki. (10 éve még ez sem volt!) A gyógyszerben éppen csak annyi van belőle, amennyi 1 napra kell. Ezért kell minden nap adni. Nem gyülemlik fel sehol, így nincs tartós káros hatása. Azt ajánlom, higgyen az állatorvosának, és ne féljen ettől, adja nyugodtan a kutyájának, mert csak ez fog segíteni a probléma megoldásában! Hogyan gyógyítsuk kedvenceink vizeletkiválasztó és elvezető rendszerének betegségeit? Az ivartalanítás következményei
A saját weboldalamon már válaszoltam Önnek, így a válaszomat azért írom ide, hogy mások is olvashassák: A gyomorban normális esetben nem szabad látszania semmilyen elkülönülő árnyéknak, különösen szabályos alakúnak. Ez mindenképpen arra utal, hogy esetleg tényleg lenyelt valamit, amit nem kellett volna. Ha ez így van, akkor ezt csak műtéttel lehet megoldani, egyéb módszer erre nincs. És jobb előbb, mint később, ezért azt javaslom, ne késlekedjenek sokat, ha viszonylag biztos a diagnózis. Amikor ezeket a sorokat írtam, én még nem láttam a röntgen felvételeket, így most, látva a felvételeket, csak megerősítem a korábban írtakat.
Állatorvosnak meg kell mutatni
Kedves Gazdi! Mennyi idős a cica? Kiscicáknál gyakori az ún. macskanátha, melynek tipikus tünete a szemgyulladás, de ez gyógyítható betegség- érdemes lenne megnézetnie állatorvossal, hátha még menthető a cica látása. Amennyiben nem, akkor sem kell csüggedni, a cicák nagyon jól alkalmazkodnak akkor is, ha csak egyik szemükkel látnak, amennyben azzal minden rendben, teljes életet élhetnek, ha más gond nincs, az egyensúlyérzékelést, stb. ez nem zavarja! Üdvözlettel,
Tisztelt Tulajdonos! Hátsó lábára, hirtelen jelentkező fájdalom hátterében elég sok minden lehet a kutyusnak, így látatlanban csak a leggyakoribb dolgokat tudnám felsorolni, amire én gondolok: térszalag szakadás, térdkalácsficam, csípőprobléma (ficam, dysplasia, egyéb). Mindenképp állatorvoshoz, lehetőseg olyan kollégához vigyék el, aki ortopdiában jártas, tapasztalt. Fájdalomcsillapításba szintén állatorvos segítségét kérje, mert az emberi gyógyszerek nem használhatóak zömében, sőt ártalmasak lehetnek a mellékhatások miatt (hányás, gyomorfekély, egyéb!!!) Dr. Fux Attila