1281. Természetes kisállat-egészség
Íme néhány tipp, hogy könnyedén megőrizd házi kedvenced kényelmét, egészségét, boldogságát.
Íme néhány tipp, hogy könnyedén megőrizd házi kedvenced kényelmét, egészségét, boldogságát.
Bár jópofa látvány egy farkát kergető kutya, ha túl gyakran csinálja, elkezdhetsz aggódni. Komoly betegségek is lehetnek a háttérben.
A terrierek aktív kutyák. Sok odafigyelést igényelnek, de cserébe is sokat adnak. Ha megfelelően bánsz velük, sok örömödet fogod lelni bennük.
Észrevetted, hogy kutyád ingerlékenyebb, sokat nyüszít, vakarja a fülét? Íme néhány házi módszer, hogy enyhítsd kutyád szenvedését.
A NOÉ Állatotthon Alapítvány és a német RTL televízió közös nyomozása eredményeképpen újabb illegális kutyaszaporító telepet sikerült lebuktatni és részben felszámolni. A most felfedezett szaporító telep korábban már ismert volt az érintett hatóságok előtt, onnan néhány éve már foglaltak le kutyákat, de akkor az érvényes oltási könyvek utólagos bemutatásával az ügy lezárult, a kutyákat a telep üzemeltetői visszakapták.
Féreghajtás volt? Egyébként pedig el kellene vinni állatorvoshoz, mert sok betegségnek lehet tünete a fogyás/étvágytalanság. Így látatlanban pedig nem szeretek ijesztgetni.
Lehet, hogy egyszerűen csak vedlik. Érdemes jóféle tápot adni (ezt onnan lehet tudni, hogy kicsit dárgább és mondjuk állatorvos ajánlja és/vagy nincs minden hipermarket polca tele vele :) és valami szőrtápláló kutyavitamint. Ezek felgyorsítják a vedlést és szép fényes lesz a szőre a kutyusnak.
Ki lehet vinni sétálni. Természetesen az oltások sem nyújtanak 100%-os védelmet, de nagyon kicsi a valószínűsége, hogy azokat a betegségeket megkapja, amelyek ellen oltották.
Igen van, hogy esetleg nehézséget okoz neki. Rutinos tenyésztő segíthet az akcióban. Azonban arra is kell gondolni, hogy az ilyen hosszú fedezési szünet után a kanok spermája gyakran gyenge minőségű és a szuka üres maradhat.
A fajtatiszta kutya vásárlás esetén általában a tenyésztő vállalja a garanciát arra, hogy tényleg egy fajtatiszta ebet ad el és nem keveréket. Kölyökkorban csakis a tapasztaltak tudják megállapítani azt, hogy melyik kiskutya keverék és melyik fajtatiszta. A tenyésztővel tanácsos értekezni ez ügyben.