1281. Természetes kisállat-egészség
Íme néhány tipp, hogy könnyedén megőrizd házi kedvenced kényelmét, egészségét, boldogságát.
Íme néhány tipp, hogy könnyedén megőrizd házi kedvenced kényelmét, egészségét, boldogságát.
Bár jópofa látvány egy farkát kergető kutya, ha túl gyakran csinálja, elkezdhetsz aggódni. Komoly betegségek is lehetnek a háttérben.
A terrierek aktív kutyák. Sok odafigyelést igényelnek, de cserébe is sokat adnak. Ha megfelelően bánsz velük, sok örömödet fogod lelni bennük.
Észrevetted, hogy kutyád ingerlékenyebb, sokat nyüszít, vakarja a fülét? Íme néhány házi módszer, hogy enyhítsd kutyád szenvedését.
A NOÉ Állatotthon Alapítvány és a német RTL televízió közös nyomozása eredményeképpen újabb illegális kutyaszaporító telepet sikerült lebuktatni és részben felszámolni. A most felfedezett szaporító telep korábban már ismert volt az érintett hatóságok előtt, onnan néhány éve már foglaltak le kutyákat, de akkor az érvényes oltási könyvek utólagos bemutatásával az ügy lezárult, a kutyákat a telep üzemeltetői visszakapták.
Általában visszanő. Ez csak akkor nem történik meg, ha sérültek a körömtermelő sejtek is. Ez mélyebbre ható, roncsoló sérülés esetén fordulhat csak elő.
Nem gyakoribb a prosztatadaganat kistestűben, mint nagy kutyában. Nem ajánlom a műtétet, mert az nem old meg semmit. A prosztata carcinoma nem hormonfüggő elváltozás kutyában, a heréléssel sem megelőzni, sem tartósan gyógyítani nem lehet. Szemben az emberrel...
A faroktőn történő kirágás legvalószínűbb okai: bolhásság, bolhaallergia, egyéb okú allergia (azaz ekcéma, növény, táp, bármi más eredetű is lehet...), bűzmirigygyulladás, túlzott telítettség. Állatorvosok hatékonyan tudják kezelni az ilyen problémát (injekció, ha kell, bolhairtás, bűzmirigy-kitisztítás, stb.). A szemét célszerű megmutatni állatorvosnak, de a csipásság leggyakoribb oka a kötőhártyák gyulladása. Szemcseppes kezeléssel gyógyítható.
Az örökbefogadás kitűnő ötlet! Szőnyegtisztítási szakember nem vagyok, ezért sok jó tanácsot ez ügyben nem tudok adni. Ha tényleg büdös a szőnyeg, dobja ki és kapjon az új kutyus új szőnyeget, ami csak tőle lesz illatos.
Akár normális is lehet, hiszen sokszor 21 napig is véreznek ivarzás alkalmával. Ha három hét után is vérzik, el kell vinni állatorvoshoz, mert az ilyen öreg kutyáknál az elhúzódó ciklus és az azt követő hyperplasia méhgyulladás nem ritka. Ha sokat iszik és sokat vizel mostanság, akkor viszont azonnal orvoshoz!