126. Hogyan neveljük szobatisztaságra a nyuszit?
Ahogy a kutya vagy a cica, úgy a nyuszi is szobatisztaságra nevelhető. Ehhez csupán az elején kell ügyesnek lennünk...
Ahogy a kutya vagy a cica, úgy a nyuszi is szobatisztaságra nevelhető. Ehhez csupán az elején kell ügyesnek lennünk...
A német spicc általános megjelenése: az egész kinézetük jellegzetesen "spicces"; rókás arc mindig éber tekintettel és hegyes fülekkel. Ki ne imádná őket?
Nagy fordulópont volt ez a kiállítás a Magyar Csincsilla Klub életében. Első alkalommal kaptunk meghívást nemzetközi rendezvényre. A fő profil a macskák voltak, de megfért egymás mellett nagyon sok helyes háziállatos kiállító.
Biztosan nem véletlen, hogy több kutyákról és más állatokról szóló könyv szerzője őt, Móka Miki kedves figurájának megformálóját kérte fel felolvasásra. A háziállat.hu az állatokhoz való viszonyáról kérdezte.
Minden szülő életében eljön az a pillanat, amikor gyermeke előáll azzal a bizonyos kéréssel "… anya, apa, vegyetek nekem egy kisállatot!..."... De miért pont hüllőt akar?!
A leírt tünetek hátterében többféle ok is lehet. Akár mérgezés is. Az elpusztult állat tetemét érdemes lett volna felboncoltatni, mert az ott talált leletek birtokában a még élő, de beteg másik macska kezelése eredményesebb lehetne. Az állattartónak törvénybe foglalt kötelessége állata megfelelő állatorvosi ellátásáról gondoskodni! Ezért elfogadhatatlanok azok a kifogások, hogy "nincs módom állatorvoshoz vinni", "nincs pénzem a kezelésre", stb. Az állattartó felelőssége az, hogy mielőtt állattartásba kezd, felmérje a lehetőségeit. 1. Tud-e az állatnak megfelelő életkörülményeket biztosítani? 2. Tudja-e megfelelően táplálni? 3. Tud-e az állatra kellő időt fordítani (foglalkozni vele)? 4. Tudja-e biztosítani számára az alapvető állatorvosi ellátást? Ha kell, el tudja-e vinni az állatorvoshoz, vagy tudja állni az állatorvos kihívásának költségeit? 5. Tudja-e állni az esetleg szükséges drágább állatorvosi beavatkozások költségét (pl. műtétek)? Ha a fenti kérdések egyikére is nemleges a válasz, nem teljesül a "jó gazda gondossága" követelmény, amely ma már alapvető az állattartásnál.
Vannak, akik igen súlyos mértékben allergiásak az állatszőrre. Volt olyan állattartó házaspár ügyfelem, ahol a férj nagyon érzékeny volt a macskaszőrre (kutyájuk volt). Eleinte, amikor beléptek, és a váróban macska volt, a férj szeme azonnal könnybe lábadt, és szipogni kezdett, mert az orra is váladékozni kezdett. Szó szerint kimenekült a rendelőből. Azóta a férfi nem jött be a rendelőbe. Amennyiben a kolléganője hasonlóan erősen érzékeny, az Ön ruháján található, a kutyáról származó láthatatlan szőr vagy por is kiválthatja nála az allergiás tüneteket. Azonban egyáltalán nincs kizárva, hogy a munkahelyükön van valami olyan allergén (pl. poratka, virág pollen, parfüm, tisztítószer, egyéb vegyi anyag, stb. ), ami felelőssé tehető a tünetek kialakulásáért. Én utóbbiakat tartom valószínűbbnek.
Az új pár összeszoktatása csak fokozatosan, nagy-nagy türelemmel lehetséges, az első próbálkozások sikertelensége miatt nem szabad feladni. A fogyasztásnak az emberekhez hasonlóan kevesebb táplálékból és ha lehet több mozgásból kell állnia. A táplálék rosttartalmát is emelni kell.
Ezeket a tüneteket sokféle betegség okozhatja . A teljesség igénye nélkül: Macskanátha, orrgyulladás, rühösség, szőrtüszőatka, gombás fertőzés, stb. Ezek felderítéséhez mindenképp állatorvosi vizsgálatra van szükség. Javaslom keresse fel állatorvosát! Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Ezt a vizsgálatot végző állatorvos tudja majd megmondani, miután - minél hamarabb! - elvitte hozzá a macskát!