126. Bonita a ringben - angol bulldog a kutyakiállításon
Bonita megmutatja bájait: a szimpatikus kis angol bulldog a kutyakiállításon magabiztosan vonul gazdájával a ringbe, hogy a bírók minden oldalról alaposan szemügyre vehessék.
Bonita megmutatja bájait: a szimpatikus kis angol bulldog a kutyakiállításon magabiztosan vonul gazdájával a ringbe, hogy a bírók minden oldalról alaposan szemügyre vehessék.
A macskatartás az öröm mellett felelősséggel is jár. Bár a macskák természetüktől fogva függetlenek, a gazdájukként felelős vagy komfortérzetükért, és mindazok kényelméért, akik kapcsolatba kerülnek a macskáddal.
Sok kérdés érkezik szerkesztőségünkbe a kutya körmének kurtításával kapcsolatban. Vágjam le én, vagy bízzam állatorvosra / kutyakozmetikusra? Mennyit vághatunk le a kutyánk körméből? Mit csináljunk, ha túl sokat vágtunk? Íme, a legfontosabb tudnivalók a karom és körömvágásról!
A csincsilla (Chinchilla lanigera) vastag, fénylő kabátkája és pinduri teste szinte mindenkit ölelgetésre csábít, mégsem az ölben ücsörgés az állatka kedvenc foglalatossága.
A nagy sándorpapagáj fűzöld színével és éles, rikoltozó hangjával feltűnő jelenség. A lehető legnagyobb volierben, és lehetőleg párban tartsuk, szűk helyen és magányosan hamar búskomorrá válik. Fogságban is viszonylag könnyen szaporítható.
Kedves Zita! A leírása szerint a 6 éves kutyusa epilepsziás rohamon esett át, amelyet eszméletvesztéssel járó generalizált nagy rohamnak nevezünk. A rohamok utáni fázis, az órákig tartó céltalan bolyongás nagyon tipikus roham utáni tünetcsoport. Ebben a fázisban a betegnek erős félelmei vannak, a környezetével részlegesen megszakad a kapcsolata. Adott esetben feltehetően familiáris epilepsziával állunk szemben, hiszen a szuka testvéreinek is generalizált nagyrohamai vannak, csak az ő esetében a roham utáni tudatfeltisztulás rövidebb időt vesz igénybe. Feltehetően anyai ágról öröklődött az az agyi betegség, amely mindkét kutyusnál generálja a rohamokat. A szukának nem vitamin hiánya van, hanem valódi epilepszia betegsége, hasonlóan az Ön kutyusához. Mivel a második spontán roham után be kell állítani a roham típusának megfelelő tartós antiepileptikus kezelést, ennek hiányában egyik esetben sem lehet szó gyógyulásról. Az epilepszia betegség vagy gyógyítható, vagy karbantartható, vagy terápia rezisztens. Ez mindig az agyi alapbetegség függvénye. Az epilepszia gondozásba vétellel és kivizsgálással kapcsolatban a honlapomon látható telefonszámok valamelyikén elérhet (www.kutyaepilepszia.hu). Üdvözlettel: Kiss Gabriella
A probléma meglehetősen összetett, de fontos részletekről nem ír: mit ért azalatt, hogy nem tud rendesen pisilni, vizeletvizsgálat volt-e és mi lett az eredménye. Lehet ugyanis hólyaggyulladás a probléma okozója....
Igyekezzen a két állatot először olyan helyen össze ismertetni ahol mind a kettő részére elegendő hely és tér van kitérni, menekülni, elbújni. Ne legyen ott a macska játéka és egyik állatnak sem az etető edénye. Kerülje a beszédet és magyarázást, - hiszen egyrészt az állatok nem igen értik, másrészt el vannak egymás megfigyelésével foglalva. Részletes tanácsokat és tippeket ebben a könyvben olvashat: Dr. Lehai, Gabriele: KUTYA-MACSKA BARÁTSÁG http://bolthely.hu/4tappancs/id/00089_Dr__Gabriela_Lehai__KUTYA-MACSKA_BARATSAG
Kedves Olvasónk, sajnos azt kell mondjuk, hogy a berni pásztorkutya nagyon nem tömbházba való. A berni, a négy svájci pásztorkutya leghosszabb szőrű tagja, akkor tenyésztették ki, amikor a hegyi pásztoroknak sokoldalú munkakutyákra volt szükségük. Hosszúszőrű, a közepesnél nagyobb, erőteljes és mozgékony munkakutya erős végtagokkal. Nagyon sok mozgást igényel. Így ha be van zárva egy lakásba és csak reggel, du és este viszik le, nagyon nem fogja jól érezni magát. Nagy teret és sok mozgást igényel. A berni pásztorkutyák átlagos élettartama 7-8 év. Összehasonlításképpen: a legtöbb, hasonló méretű más fajták átlag életkora 10-11 év. A leghosszabb életű berni pásztorkutya egy 2004-es Egyesült királyságbeli felmérés alapján 15,2 éves volt.Általában a rák a vezető halálozási ok. A berni pásztorkutyáknál sokkal magasabb a halálozási arány rákos megbetegedéstől, mint a többi fajtánál. Egyesült Államokbeli, Kanadai és az Egyesült Királyságbeli felmérésekben a berni pásztorkutyák 27%-a rákban halt meg. Számos különböző típusú daganatok jellemzőek a berni pásztorkutyák megbetegedéseire, beleértve a rosszindulatú histiocytózist (a szájnyálkahártya és a bőr papillomája), a hízósejt daganatot (mastocyta), a lymphosarcomát, a fibrosarcomát és az osteosarcomát is.A berni pásztorkutyáknál szintén szokatlanul magas halálozási arány a váz- és izomrendszeri problémák. Ez nem az a kutyafajta, ami jól viseli a hosszú, kitartó túrákat. Az Egyesült Királyságbeli tanulmány alapján a csípő arthritis (ízületi gyulladás) és keresztszalag szakadás jelentették a halálozás okának mintegy 6%-át. Összehasonlításképpen: fajtiszta kutyáknál általában 2%-a mozgásszervi betegségek miatti halálozás.A berni pásztorkutyák tulajdonosai majdnem háromszor valószínűbben jelentenek váz-és izomrendszeri problémákat kutyáiknál, mint más fajták tulajdonosai. Leggyakoribb problémák lehetnek a keresztszalag szakadás, osteochondritis (porcsérülés) és ízületi gyulladások (különösen váll, könyök és csípő). Az izomrendszeri problémák a kutya életében már szokatlanul korán jelentkezhetnek. Például az Egyesült Királyságbeli és Kanadai tanulmányokban a kutyák 11%-nál már 3,4 éves korban jelentkeztek. Röviden a berni pásztorkutya tulajdonosoknak fel kell készülnie, hogy megbirkózzanak egy nagy testű kutyával, amely mozgásszervi problémákkal küzdhet már fiatal korban. Különböző lehetőségek segítségével, például mozgáskorlátozott kutyák számára kifejlesztett rámpákkal az autóba ki-be szállásra, vagy ház lépcsőjére helyezve segíthetünk, de egy kényelmes ágy is segíthet enyhíteni a kutya ízületi fájdalmán.
A kutyájuknak sokféle olyan baja lehet, ami fájdalom érzettel jár (a tapasztalt tünetek erre utalnak). Miután tacskóról van szó, ebben az életkorában már elképzelhető, hogy a gerincével van baj (ez jellegzetes tacskó probléma). Azt javaslom, hogy érdemes lenne ALAPOSAN kivizsgáltatni (főleg egy ortopédiához értő állatorvossal).