126. Bonita a ringben - angol bulldog a kutyakiállításon
Bonita megmutatja bájait: a szimpatikus kis angol bulldog a kutyakiállításon magabiztosan vonul gazdájával a ringbe, hogy a bírók minden oldalról alaposan szemügyre vehessék.
Bonita megmutatja bájait: a szimpatikus kis angol bulldog a kutyakiállításon magabiztosan vonul gazdájával a ringbe, hogy a bírók minden oldalról alaposan szemügyre vehessék.
A macskatartás az öröm mellett felelősséggel is jár. Bár a macskák természetüktől fogva függetlenek, a gazdájukként felelős vagy komfortérzetükért, és mindazok kényelméért, akik kapcsolatba kerülnek a macskáddal.
Sok kérdés érkezik szerkesztőségünkbe a kutya körmének kurtításával kapcsolatban. Vágjam le én, vagy bízzam állatorvosra / kutyakozmetikusra? Mennyit vághatunk le a kutyánk körméből? Mit csináljunk, ha túl sokat vágtunk? Íme, a legfontosabb tudnivalók a karom és körömvágásról!
A csincsilla (Chinchilla lanigera) vastag, fénylő kabátkája és pinduri teste szinte mindenkit ölelgetésre csábít, mégsem az ölben ücsörgés az állatka kedvenc foglalatossága.
A nagy sándorpapagáj fűzöld színével és éles, rikoltozó hangjával feltűnő jelenség. A lehető legnagyobb volierben, és lehetőleg párban tartsuk, szűk helyen és magányosan hamar búskomorrá válik. Fogságban is viszonylag könnyen szaporítható.
A betegség hátterében hólyaggyulladás, húgykövesség vagy prosztatagyulladás állhat. Sürgősen forduljon orvoshoz!
Kedves Gazdi! A kutyák fedőszőrszálai normál esetben is 3 hetente fokozatosan lecserélődnek (nem egyszerre, mert akkor néha kopasz lenne a kutya), a tavaszi és téli szőrváltásnál az aljszőr is beszáll a buliba, így sokkal több szőr hullik a kutyusból. Ha a kutyus lakásban lakik, akkor a helyzet még nehezebb, hiszen akkor a kutya nincs kitéve a környezeti tényezőknek, így nem is alkalmazkodik a szőrváltás az évszakokhoz, vagyis hullik amikor csak lehet. Mióta az évszakváltások ennyire elmosódtak, és a normál tavaszi, őszi vedlés sem kifejezett, egyre több tulajdonos jelzi, hogy az állatkáik folyamatosan dobják a szőrt. Természetesen lehet betegség tünet is - akár belgyógyászati, akár pszichés (a szorongásos habitusú kutyákra jellemző a folyamatos szőrhullás. Ha a szőrhullás valóban kóros méreteket ölt, én vért szoktam venni a kutyától, és egy teljes belgyógyászati rutint kérek le a labortól ilyen esetekben (Lyme-tesztet is). Természetesen lehet először próbálkozni vitaminokkal, megszámlálhatatlan mennyiségű készítmény van forgalomban. Nekem a legjobb tapasztalatom a VMP és a PetPhos 2 tablettákkal van. Ha egyéb betegségtünet nincs, és a vérvizsgálati eredmények is negatívak, abban az esetben kizárásos alapon marad a vitaminhiány. Egyedülléthez szoktatás: Az egyedül maradást sok kutya nem, vagy csak kísérő tünetek mellett viseli el. A kiváltó okok többfélék lehetnek ezért a lehetséges tréning és terápia lehetőségek is meglehetősen több félék. Tapasztalatom szerint az alábbi lehetőségek egyidejűleg történő alkalmazásával lehet eredményt elérni:• fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia• deszenzibilizáló tréning Olvass tovább! Ilyen kutya a jack russel terrier
Kedve sgazdi! A macskák egyáltalán nem szeretik a változásokat, sokszor egy új bútor beszerzése is 2-3 hét depis időszakot okoz a cicának. Költözés, új emberek, ez bizony hosszabb időszakot követel, míg megszokja. Foglalkozzon vele sokat, játsszon vele. Az hogy az étvágya nem romlott, jó jel. Ami szokott segíteni: Az alom, az etetőtálka és a víz helyét lehetőség szerint úgy alakítsuk ki, hogy valamilyen formában hasonlítson a régi otthonunkra (semmiképpen ne ezekben az időkben szerezzünk be új tálakat, takarókat, játékokat a cicának, ezek maradjanak a megszokottak). Türelem és sok-sok foglalkozás.
A kutyájuk igen szép életkort élt meg eddig, és akárhogy is szeretnénk, minden kutyaélet véget ér egyszer. A leírtakból azt látom, hogy az Önök uszkárja befordult a "célegyenesbe" és szépen lassan, de elmenni készül. Azt ajánlanám, hogy ne akarjanak túl nagy csodákat, inkább könnyítsék meg neki az elmenetelt, ha úgy érzik, hogy itt az idő rá. Ennyit megérdemel 17 évnyi szeretet után! (És tanácsolom ezt úgy, hogy saját magamnak is volt 18 és fél éves kutyája. Az utolsó 1 évet nem kívánom egyetlen kutyatartó társnak sem. )
Kedves Érdeklődő! Amit a hörcsögén tapasztal az se nem seb, se nem gombás vagy atkás fertőzés. Nagyon valószínűnek tartom, hogy hím a hörcsöge (és most válik felnőtté) - bár nőstényeknél is megfigyelhető - az oldalon található szagmirigyek a "probléma" forrásai. Az, hogy ezek a mirigyek jól kivehetőek, nem jelent semmit. Sötét színű hörcsögöknél általában feketék; világosaknál jellemzően sárgásak, van, hogy a belőle távozó váladék megfesti a környező szőrszálakat. Azért harapdálja és kaparja rendszeresen ezt a területet, hogy a benne lévő sejteket a váladék termelésére késztesse, így beborítva minden tárgyat egyedi illatával, ha hozzájuk dörgölődzik. Aggodalomra semmi ok, ez mindennapos a hörcsögök világában, kezelést egyáltalán nem igényel, hiszen ez természetes folyamat. Eltűnni ugyan sosem fog, hiszen ez a hörcsöglét része. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)