1311. Gyönyörű kis vadmacskát találtak Barcs környékén
Barcs külterületén találtak az állatra, akiről először azt hitték, hogy házi macska. A kölyköt a helyi állatmenhely vezetője találta, aki ideiglenes gazdihoz adta az állatot.
Barcs külterületén találtak az állatra, akiről először azt hitték, hogy házi macska. A kölyköt a helyi állatmenhely vezetője találta, aki ideiglenes gazdihoz adta az állatot.
Vad- és háziállatok is sínylődtek azon a gödi telephelyen, ahonnan állatvédő szervezetek közel száz állatot menekítettek ki a koszból, bűzből, éhínségből. Sajnos ez nem az első olyan szaporítótelep, ahol méltatlan körülmények között tartanak állatokat. Az állatmentő szervezetek beszámolóiból kiderül, hogy a egyik polc tele volt díjakkal, melyeket az egykori "tenyésztő" kapott.
Azt hihetnénk, hogy az ősz beköszöntével, és a hőmérséklet csökkenésével kedvenceik már nincsenek kitéve a külső élősködők által jelentett veszélyeknek. Habár a természet már készül a téli hibernációra, ez nem jelenti azt, hogy minden rovar és állat csökkenti aktivitását. Valójában a kullancsok és a bolhák csak a hűvösebb, őszi, olykor esős időben válnak igazán élénkké, így elengedhetetlen, hogy az év minden szakában gondoskodjunk kedvenceink védelméről a külső paraziták ellen - derül ki a Kisallatorvos.hu közleményéből.
4000-10000 Ft között ivartalaníthatják most kutyáikat, macskáikat a Szentendrén és környékén lakó állattartók az Árvácska Állatvédő Egyesület jóvoltából.
Novembertől nem szerepelhetnek vadállatok a szlovákiai cirkuszokban és más szórakoztató nyilvános rendezvényeken - jelentették szlovákiai hírportálok. Sok más országban már korábban meghozták ezt a döntést, hiszen a cirkuszi állatok sok esetben nagyon rossz körülmények között élnek, szűkös helyeken, kevés és rossz minőségű élelmet kapnak, ráadásul fenyítéssel, veréssel, más erőszakos módokon kényszerítik őket a feladatok végrehajtására.
Elfelejtette megírni hogy az alsó fogak milyen irányba csúsztak el. Ha előre felé akkor valóban az állkapocsizület ficama áll fenn, amit se a veszettség se egy másik macskával történt verekedés nem képes előidézni. Ahhoz sokkal nagyobb erő behatása szükséges. Például egy autó,magasról való leesés - ez utóbbi esetben az állkapocs középen gyakran szétnyílik.Minden esetre egy állatorvosi vizsgálat talán nem ártana.
Kedves Edit! Az alábbi két cikk segíthet az összeszoktatásban: http://www.haziallat.hu/macska/viselkedes/egy-vagy-ket-macska-tartas/1822/ http://www.haziallat.hu/macska/viselkedes/macskak-osszeszoktatas/3774/
Kedves Hajni! Meg lehet próbálni a homeopátiás kezelést, azon túl, hogy azért egy alapos kivizsgálásra is van szükség, hogy vajon a cica füle teljesen rendbe jött-e, nincs-e valamilyen szövődménye a régebbi fertőzésnek. A homeopátia egyedi kezelést igényel. Igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessen a kis kedvence. Ehhez mindenképpen egy személyes találkozásra van szükség. Az első vizit alkalmával a fizikális vizsgálat mellett egy részletes beszélgetés is szükséges ahhoz, hogy megismerjem a cica pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével fogom tudni számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Ha szeretne homeopátiás segítséget kedvencének, kérem, hogy hívjon fel időpont-egyeztetés végett: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Andrea
Nem tudom a haszonállatos kollégám mit álalpított meg a cicánál. Ha nem javult,érdemes lenne kimondottan kisállatokkal foglalkozó rendelőbe vinni. Macskáknál gyakoriak a szájban kialakuló fekélyek. Erre tippelek, de látatlanban nem tudom diagnosztizálni. Az oladal fájdalmasságának okát szintén csak vizsgálattal lehet megállapítani. a rendszeresen verekedő vagy párzó, oltatlan macskáknál nagyon gyakori a macska leukózis és macska AIDS. A nehezen gyógyuló sebek és fogyás miatt ez is felmerül. Ezt vérből lehet diagnosztizálni.
Nehéz kivédeni egy ilyen támadást, főként mert olyan lényeges információk maradnak rejtve az azt megelőző pillanatban, amik magyarázattal szolgálhatnának a miértre, hiszen számtalan előzmény vezet a tényleges cselekvésig. Nem mindig könnyű eldönteni, hogy az állat támadni akar vagy sem. Egyértelmű jelek viszont a felfelé álló farok, a felborzolt szőr a háton, a vicsorgás, a morgás, a kihívó tekintet, a lecsapott fül. Testtartásukra a mellső lábak homorítása, a fej előredőlése, a far rész kiemelése jellemző. Azonban van olyan kutya, amelyik meghúzza magát, a kellő pillanatra vár és lesből támad. Erre sajnos nem lehet eléggé felkészülni. Legkézenfekvőbb, ha maga a támadó hordozza azokat a tulajdonságokat, amik harcra kényszerítik. Ha a kutya genetikailag agresszív, megszokta, hogy más állatokra, emberekre támad, esetleg a gazdája tette ingerlékennyé, ez mind a természetéből fakadó indok. A félelem, az éhség, a párzás és a betegség azonban szintén késztetheti az állatot védekezésre. Érdekes momentum tehát, hogy maga a támadás a védekezés egyik jele lehet. A konkrét fenyegetés megelőzésére szolgál. A legnagyobb baj az, hogy túlságosan is emberi módon értékeljük a kutyák jelzéseit és viselkedését, és meg sem fordul a fejünkben, hogy esetleg rajtunk van olyan illat, ruházat, mozdulat vagy érzés, ami a kutyát támadásra ingerli. A feromon tartalmú parfüm, más állat szaga a ruházatunkon, a magas hang, a félelem kimutatása vagy ha épp kedvencünket sétáltatjuk, ezeket a kutya mind negatív ingerként értékelheti. Bármilyen agresszív is egy állat, annak tartója az esetek túlnyomó többségében felelős a támadásokért. A nem megfelelően elzárt, ellátott, egészségileg hanyagolt, kidobott vagy támadásra képzett ebek nem mások, mint visszafelé elsülő fegyverek.