1341. Milyen nevet adjunk a bengáli macskának?
A bengáli macska egy nagyon energikus, aktív macskafajta. Könnyen tanítható, nagyon intelligens. De milyen név illik a bengálihoz?
A bengáli macska egy nagyon energikus, aktív macskafajta. Könnyen tanítható, nagyon intelligens. De milyen név illik a bengálihoz?
Az új típusú koronavírus okozta betegségben szenvedő egyik hongkongi páciens kutyája is megkapta a fertőzést, amiből szakemberek szerint következhet, hogy a vírus képes emberről állatra átterjedni, de ennek bizonyítására további vizsgálatokat kell elvégezni az eddigieken túl - jelentette a különleges kínai közigazgatási terület egészségügyi hatóságaira hivatkozva a South China Morning Post (SCMP) című helyi lap csütörtökön.
A Népszigeten élő macskakolónia ivartalanítására indít márciusban gyűjtési akciót a Rex Alapítvány. Cél a 300 000 Ft összegyűjtése és a hontalan macskák orvosi ellátása. Akár 1000 Ft-al is támogathatod munkájukat!
Az új koronavírus-járvány miatt az állatmenhelyek rendkívül súlyos táphiányban szenvednek - hívta fel a figyelmet kedden a Magyar Állatvédők Országos Szervezete (MÁOSZ).
New York egyik állatkertjének több nagymacskája is megfertőződött a koronavírussal. Ez az első eset, hogy tigrisnél és oroszlánnál kimutatták a vírust - jelentette be az amerikai szövetségi agrárminisztérium (USDA) közleményben.
A sebes bőr illetve akár az élősködők is okozhatják, hogy kihullik az állat szőre. Az oroszlánok amúgy is érzékenyebbek. Akár a szőrváltás is járhat nagy terjedelmű szőrhullással. Ha nem látsz élősködőt a szőrében - bolha - akkor érdemes elvinni orvoshoz, hogy adjon neki egy speciális krémet, amivel a sebes bőrét tudod majd kenni. A későbbiekben ha már nő a szőre próbáld gyakran fésülni, ezzel a laza szőrt már el tudod távolítani. Az oroszlánok sörénye és nadrágja sokszor úgy funkcionál, mint a perzsa macskák bundája, ápolást igényel. Ha azonban bolhát látsz, akkor a megfelelő bolhairtóval - macska, kutya spray - befújod az állat szőrét egy alapos fürdetés után (szemre, fülre vigyázva). Majd a fekhelyét is kitakarítod, azt is befújod. Majd az egész mozdulatsort megismétled kb. 7-10 nap múlva mikor kikelnének a peték.
10 hónapos macska még fog magára szedni egy kis izomzatot. Fontos a rendszeres féregtelenítés, mert az is oka lehet egy állat lesoványodásának. Ha bármi egyéb tünetet tapasztal nála, pl. hasmenés, feltétlenül vizsgáltassa meg állatorvossal.
A magyar jogszabályok értelmében magánszemély nem kaphat engedélyt az európai faunából származó vadonélő védett fajok tartására, meg akkor sem, ha már nem helyezhetők vissza a szabadba. Az ilyen madarak további sorsáról az államapparátus által irányított hatóságok és állatkertek kötelesek gondoskodni. Hogy ezt miként teszik, az az egyes vezetők és alkalmazottak lelkiismeretétől függ. Magánvéleményemet inkább nem írom le minderről, csak megjegyzem, az európainak tartott morál és hozzáértés, nem minden esetben jellemzője a hazai "természetvédelemnek". Vagyis nem adhatok olyan tanácsot, hogy vegyen lisztkukacot, viaszmolylárvát, etessen lédús gyümölcsöket, télen fagymentes helyen kitelel. Így csak azt javasolhatom vigye be állatkertbe, madárkórházba, adja át természetvédelmi hatóságnak.
Az én egyik sajátos "mániám", hogy a legjobb csonterősítő a természetes csont. Ezt porokkal, tablettákkal csak utánozni lehet. Én azt ajánlanám, érdemes lenne rászoktatni rendszeres csont fogyasztásra (pl. a csirkenyak nagyonideális szokott lenni). Az állkapocs méret eltérésen már nem hiszem, hogy lehetne segíteni. A fehér színt sem kötném össze az immunrendszer minősítésével. Ami pedig a vissza-visszatérő bélpanaszokat illetei, nos, embereknél is vannak érzékenyebbek, akik bármikor, bármitől hasmenést kapnak. Kutyák között is sok ilyen van. Ez önmagában nem ok a pánikra. A stabil étrend (nem jó gyakorta változtatni azon, amit eszik) sokat segíthet a megelőzésben.
A gyulladt, csipás szem lehet akár macskanátha is. Ezt a betegséget többféle vírus és baktérium, valamint ezek kombinációja okozza és ettől függ, hogy mennyire súlyos a cica állapota. Ilyen esetben is érdemes elvinni állatorvoshoz, hogy kezelést, gyógyszert kapjon a mihamarabbi gyógyulás érdekében és azért, nehogy a későbbiekben is jelentkezzen a probléma. Sajnos látatlanban nehéz segíteni. Mindenképpen javasolt megmutani állatorvosnak.