1341. Milyen nevet adjunk a bengáli macskának?
A bengáli macska egy nagyon energikus, aktív macskafajta. Könnyen tanítható, nagyon intelligens. De milyen név illik a bengálihoz?
A bengáli macska egy nagyon energikus, aktív macskafajta. Könnyen tanítható, nagyon intelligens. De milyen név illik a bengálihoz?
Az új típusú koronavírus okozta betegségben szenvedő egyik hongkongi páciens kutyája is megkapta a fertőzést, amiből szakemberek szerint következhet, hogy a vírus képes emberről állatra átterjedni, de ennek bizonyítására további vizsgálatokat kell elvégezni az eddigieken túl - jelentette a különleges kínai közigazgatási terület egészségügyi hatóságaira hivatkozva a South China Morning Post (SCMP) című helyi lap csütörtökön.
A Népszigeten élő macskakolónia ivartalanítására indít márciusban gyűjtési akciót a Rex Alapítvány. Cél a 300 000 Ft összegyűjtése és a hontalan macskák orvosi ellátása. Akár 1000 Ft-al is támogathatod munkájukat!
Az új koronavírus-járvány miatt az állatmenhelyek rendkívül súlyos táphiányban szenvednek - hívta fel a figyelmet kedden a Magyar Állatvédők Országos Szervezete (MÁOSZ).
New York egyik állatkertjének több nagymacskája is megfertőződött a koronavírussal. Ez az első eset, hogy tigrisnél és oroszlánnál kimutatták a vírust - jelentette be az amerikai szövetségi agrárminisztérium (USDA) közleményben.
A legtöbb macska nem szereti a környezetváltozást, különösen idősebb korban. A szőr színének megváltozása önmagában nem utal betegségre, de ha bármi más tünetet tapasztal,pl. intenzívebb szőrhullást, valamilyen bőrelváltozást, vakaródzást, feltétlen mutassa meg cicáját állatorvosnak. Figyelje, hogy étvágya, vizelet és bélsár ürítése rendben van-e a macskának? A nyugtalanság és nyávogás kellemetlen közérzet, vagy valamilyen fájdalom jele is lehet.
Sajnos vizsgálat nélkül nem állapítható meg, mi lehet a baja a macskának. Alapos klinikai vizsgálaton kívül én még egy vér labor vizsgálatot is csináltatnék. A szőr fénytelensége és fogyás rengeteg betegség egyik tünete lehet.
Kedves gazdi! Az alábbi cikkben ezzel a problémával fogllakozunk: http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/macska-szorlabda-emesztes/1685/ Nem ártana azért egy állatorvosnak megmutatni, hogy biztos legyen benne, hogy csak a szőrlabda kiköpése a gond.. amelyen egyébként a fenti cikkben leírtak mindig segíteni szoktak.
Kedves Érdeklődő! Igen, elkaphatja a a betegséget, de mivel cseppfertőzéssel terjed, akár egy tüsszentés is elég lehet, hogy megkapja. A másik, hogy nem értem, miért adna a macskának csontot? Nem csont kell neki, főleg a szárnyasok csontjai szilánkosan törnek ezért bélelzáródást okozhatnak. Vigye álltovoshoz, adassa be a cicának a védőoltásokat, féregteleníttesse és táplálja macskának való macskaeledellel. Macska védoltási naptára:http://www.haziallat.hu/macska/betegseg-gyogyitas/macska-vedooltas-naptar/1787/ Macska etetése:http://www.haziallat.hu/macska/taplalkozas/macska-etetese-macskatap/5298/ http://www.haziallat.hu/macska/taplalkozas/macska-etetese/4778/ http://www.haziallat.hu/macska/taplalkozas/macska-etetese-cica-helyes-taplalasa/4952/
Kedves Anyuka! Aggodalomra semmi ok, az alapvető higiéniai szabályok betartásával semmi bajuk nem eshet. Ha tájékozódni szeretne a témában >>