131. Kullancs elleni nyakörv, rágótabletta, cseppentős folyadék – melyik a legjobb?
Mi a legjobb megoldás kullancs ellen? Nyakörv, cseppentős folyadék, vagy szájon át adható kullancs elleni készítmény a jobb?
Mi a legjobb megoldás kullancs ellen? Nyakörv, cseppentős folyadék, vagy szájon át adható kullancs elleni készítmény a jobb?
A kutya vedlése olyan dolog, amivel előbb vagy utóbb minden gazdinak foglalkoznia kell. Sajnos a folyamatot gyakran kísérheti valamilyen kellemetlen tünet, mint pl. a viszketés. Szívesen segítenél neki a folyamat felgyorsításában, illetve a viszketés elkerülésében? Összeszedtünk néhány hasznos tippet számodra!
A kullancsok által terjesztett betegségek miatt fontos, hogy időben gondolj az élősködők elleni védekezésre. De mely módszerek a legjobbak? A spot-on, a kullancsnyakörv vagy a tabletta? Elmondjuk!
Vannak olyan kullancsnak, melyeknek leginkább a magas páratartalom kedvez, ezért az elmúlt évek enyhe, csapadékos telei miatt már évközben is fertőzhetnek. Az igazán aktív időszak azonban tavasszal, márciustól kezdődik, így nagyon fontos, hogy külön figyelmet szentelj a kedvenced védelmének.
Alig várod a közös tavaszi kirándulásokat a kutyáddal? Elmondjuk, mi az, amit feltétlen tegyél meg mielőtt útra keltek a kedvenceddel!
Amennyiben egy napon belül eltávolítjuk a vérszívót, akkor nem valószínű, hogy bármilyen kórokozóval fertőződnénk. Ha viszont esetleg napokkal később távolítja csak el az orvos a kullancsot, addig jelentősen növeltük a várakozással az esetleges fertőzés veszélyét is. A legfontosabb szabály: amint kullancsot látunk magunkban vagy háziállatunkban, minél hamarabb távolítsuk el. Lyme-kór felismerése >>Kullancs elleni védekezés, tények és tévhitek >>
A kép alapján nehéz megállapítani, talán egy kullancs fejének beleszakadt része látható. Daganat vagy más szövetszaporulat ilyen gyorsan nem alakul ki. Rohanni nem kell vele sehova, de ha egyszer úgyis felkeresi a kollégát akkor ezt is mutassa meg majd neki. Olvass tovább! Így védhetjük meg a kedvenceinket kullancstól
Először is egy helyesbítés. Valójában nem a kullancs feje szakadt be, hanem a szívókája. Mivel a köznyelvben azonban a “beszakadt a kullancs feje” szóhasználat terjedt el, maradjunk inkább ennél. Szóval, mit is kell tenni ha beszakadt a kullancs feje? Valójában azon kívül, hogy figyelni kell a helyét, nem kell vele semmi különösebbet tenni. A beszakadt szívóka ugyanis néhány nap alatt kilökődik a testből. Akár egy szálka. Elképzelhető, hogy egy kicsit begyullad, de nem kell megijedni ettől a szótól. Végső soron a pattanás is csak egy gyulladás. A beszakadt fej (szívóka) nem fertőz. A kullancs terjesztette fertőző baktériumok ugyanis a kullancs gyomrában találhatóak, és nem a szívókában. Bár a kullancs nyálmirigyén is lehetnek baktériumok, ezek a legkevésbé veszélyesek. A beszakadt szívóka pedig önmagában már nem is képes nyálat termelni. Egy szó, mint száz, ha beszakadt a kullancs feje, ne kezdjen operációba, ne rohanjon sebészhez, hogy ott órákat várjon feleslegesen. Figyelje a helyét, és meglátja 1-2 nap alatt kilökődik majd. Ha pirosodik vagy levert az állat, akkor viszont irány az állatorvos!
Kedves Gazdi! A levertség sok mindenre adhat magyarázatot, akár kullancs okozta babézia is lehet (ha mehet kullancs a kutyába), ami végzetes is lehet. Érdemes lenne elvinni a kutyust állatorvoshoz.
Szorgalmasan hordják kezelésre, és kövessék az állatorvos utasításait! Ennél többet nem igen tudnak tenni.