131. Melyik óriáskígyó való lakásba?
Az óriáskígyók leginkább gyönyörű színezetükkel és érdekes életmódjukkal varázsolják el az embereket, azonban nem minden faj való lakásba. Nézd meg, kit vihetsz haza!
Az óriáskígyók leginkább gyönyörű színezetükkel és érdekes életmódjukkal varázsolják el az embereket, azonban nem minden faj való lakásba. Nézd meg, kit vihetsz haza!
Ugyanúgy, ahogy az emberek, a kutyák és cicák is megunják a megszokott kosztot, és rajonganak a változatos ételekért. Ha szeretnénk állatunk kedvében járni, akkor színesítsük étrendjét új ízekkel!
Nyáron különösen figyeljünk a víz utánpótlása: a legjobb, ha két külön tálkát is megtöltünk vízzel, hogy ha az egyik elfogy, vagy felborul, akkor se szomjazzon a kutya, macska, vadászgörény.
Egy hullámos papagáj pár elhelyezése már egy 25x40 cm alapterületű kalitban is megfelelő. De természetesen nekik is jobb, ha minél nagyobb a röpdéjük...
Rágcsáló, belső élősködő vagy vírusfertőzés. Bármelyikkel számolhatunk, ha madarakat tartunk, így nem árt, ha tudjuk, hogyan védekezhetünk ellenük. Praktikus tanácsok a cikkben!
Szerintem jóféle macskatáp és még valami cicavitamin mellett nem szenvedhet hiányt. Érdemes még szőroldó pasztát is adogatni. Ha ez sem segít, talán rossz szokás?
Ha a kutya székletében kezelés után is észrevehető, "oda nem illő" dolgokat látunk, jobb ha egy állatorvoshoz viszi és kivizsgáltatja. A székletvizsgálattal meg lehet állapítani, hogy milyen féregfertőzöttség áll fenn. A kisgyermekes családokban mindig szoktam javasolni vizsgálatot, mert a fertőzött állat veszély jelent számukra.
Nagyon sokféle mérgezés van és ezeknek sokrétűek a tünetei. Általában a kezdeti tünetek hányás, esetleg hasmenés (de ez nem kórjelző, hisz sok betegségnek vannak ilyen tünetei - ez nagyon fontos!!), és nem is mindig jelentkeznek ilyen tünetek. Erről a témáról több száz oldalas könyvek szólnak, így most nem tudom itt részletezni a dolgot :) De pl. a patkányméreg vérzékenységet okoz, a fagyálló meg tönkreteszi a veséjét, ennek minden tünetével.
A leírtak alapján azt tanácsolom, hogy minél hamarabb látogassa meg az állatorvosát a macskájával. Ezek bizony komoly betegség tünetei lehetnek (bélgyulladás, bélelzáródás, vese-, májbetegségek, stb.).
Nőstény macska esetében az ivartalanítás egy hasűri műtét és varratokkal zárja be a sebet az orvos. A műtét utáni napokban mindenképpen zárva kell tartani és korlátozni a mozgásban. Kandúroknál nincs varrat és a műtét utáni naptól jöhetnek-mehetnek, ahogy tetszik nekik.