131. Melyik óriáskígyó való lakásba?
Az óriáskígyók leginkább gyönyörű színezetükkel és érdekes életmódjukkal varázsolják el az embereket, azonban nem minden faj való lakásba. Nézd meg, kit vihetsz haza!
Az óriáskígyók leginkább gyönyörű színezetükkel és érdekes életmódjukkal varázsolják el az embereket, azonban nem minden faj való lakásba. Nézd meg, kit vihetsz haza!
Ugyanúgy, ahogy az emberek, a kutyák és cicák is megunják a megszokott kosztot, és rajonganak a változatos ételekért. Ha szeretnénk állatunk kedvében járni, akkor színesítsük étrendjét új ízekkel!
Nyáron különösen figyeljünk a víz utánpótlása: a legjobb, ha két külön tálkát is megtöltünk vízzel, hogy ha az egyik elfogy, vagy felborul, akkor se szomjazzon a kutya, macska, vadászgörény.
Egy hullámos papagáj pár elhelyezése már egy 25x40 cm alapterületű kalitban is megfelelő. De természetesen nekik is jobb, ha minél nagyobb a röpdéjük...
Rágcsáló, belső élősködő vagy vírusfertőzés. Bármelyikkel számolhatunk, ha madarakat tartunk, így nem árt, ha tudjuk, hogyan védekezhetünk ellenük. Praktikus tanácsok a cikkben!
Szerintem az ivartalanítást lehetne megpróbálni, bár ilyen későn elvégezve lehet, hogy a jelölés már megmarad, mint szokás. De más ötletem nincs.
Valószínűleg nem normális, ha "a másik irányba hajlik". De így nehéz vizualizálnom, hogy pontosan hogy is néz ki a dolog. Törött-e? Fejlődési rendellenesség-e? A medencéjével van probléma? Vagy csípőficama van? És a csípője hajlik vajon rossz irányba vagy a térde? Szerintem mutassák meg állatorvosnak, úgy könnyeb megmondani, hogy "kinövi-e" illetve, hogy mi a teendő.
Igen, hosszú távon nagyon káros lehet a macskatáp! Ezekben ugyanis kevesebb például a kutyák számára esszenciális karnitin, és egyéb összetevők arányát tekintve (fehérje, szénhidrát, stb.) sem kielégítő a kutyák számára. A kölyökkori oltásokat 2 hetente szoktuk adni. Kérdezze meg még egyszer orvosát, hátha félreértett valamit.
Lehetséges, hogy újra tüzel. A hormoninjekciók hatása más és más lehet egyedtől is függően. Akár előrébb is lehetne hozni az ivartalanítást... és akkor megszűnik a "tortúra" :).
Ha a madár még nagyon kicsi, akkor fiókanevelő tápszerrel vagy valamilyen rovaros készítménnyel kell megpróbálni a nevelését. Csipesszel próbálkozzon, de nem lesz könnyű feladat. Később legyen víz is a madár előtt, valamint "egy galambkeverék", mely takarmányboltokban beszerezhető. (Ezt először áztatva, csíráztatva tegye a fióka elé, és csak később kapja száraz formában.) Remélem, tudtam segíteni, sok sikert kívánok!