1351. A bichon frise temperamentuma
A bichon frise egy élénk, szeretni való kis kedvenc. Társkutya létére rendkívül barátkozó és akkor a legboldogabb, ha a család őt is bevonja a kirándulásokba és egyéb programokba.
A bichon frise egy élénk, szeretni való kis kedvenc. Társkutya létére rendkívül barátkozó és akkor a legboldogabb, ha a család őt is bevonja a kirándulásokba és egyéb programokba.
Az álvemhesség főként kutyákon fordul elő akkor, ha az állatnál a szaporodási folyamatok idegi és hormonális szabályozása valamilyen szinten zavart szenved. Ilyenkor az állat kezdetben úgy viselkedik, mintha várandós lenne, készül az ellésre (vackol, fészket készít magának). Lássuk, mit lehet tenni, milyen gyógymódokat alkalmazhatunk a kedvencünk kezelésére!
Az epilepszia az agy különböző részeiben kialakult olyan működési zavar, amelyben az izgalmi és gátló folyamatok egyensúlya felbomlik, és izgalmi túlsúly keletkezik. Ez az állat, (többnyire kutyák, ritkábban macskák) egyensúlyvesztésében, görcseiben, merevedésében, emlékezetkiesésében nyilvánul meg.
Az állatok féltékenységének oka néha a gazda új barátnője vagy barátja, aki esetleg nem szereti a kutyákat, cicákat, vagy nagyon szereti a gazdit, amit az állatok jelenlétében rendszeresen ki is mutat. Az újonnan érkezett kisbaba is lehet a viselkedésváltozás oka, aki miatt kevesebb idő jut eddigi egyetlen kedvencünkre. Esetleg egy másik kutya, vagy macska, amelyik hirtelen került a családba, ezáltal a régi kedvenc mellőzve érzi magát…
A Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete a BNV A pavilon 304M standján sok szeretettel várja az ebtenyésztés, a kutyás sportok, az állatvédelem iránt érdeklődőket!
Inkább a futást javasolnám a kutyussal. Kölyökkorától, fokozatosan szoktatva a sok sétához, futáshoz kifejezetten jó hatással lehet egy egészséges bulldog szervezetére. A biciklizés túl megterhelő lehet.
Szerintem ne ostorozza magát állatszeretete miatt. Én sem teszem és pszichológusra sem költök túl sokat! :) Ha valaki el tudja látni saját állatkertjét, akkor tarthat annyi állatot, amennyit akar. A választásban nehezen tudnék segíteni, de a tengerimalacok nagyon aranyosak tudnak lenni ám! :))
A máltaiak és más törpe kutyák valóban hajlamosak a válogatásra. Ezt csírájában meg kell próbálni elfojtani és javasolt az eb "vagány" nevelése is! Elolvasva a levelet túlzottan aggasztó dolgokra nem gondolnék. Féreghajtás javasolt és vigyenek székletet megmutatni orvosuknak, aki vizsgálatokat is tud kérni a mintából, hogy mindenki megnyugodjon. A kétszeri evés is teljesen rendben van, ha a kutyus így akarja!
Kutyáknál legtöbbször nem lehet konkrétan megmondani egy prosztataprobléma okát. Sokszor még embernél sem. Sajnos ez a betegség elég macerás, nehezen kezelhető. Én is a Peponen kapszulát szoktam javasolni és ezen kívül még van néhány homeopátiás jellegű humán készítmény is. Biztos, hogy több idő kell, amíg javulás jelentkezik. Szerintem menjenek vissza a dokihoz megbeszélni a dolgokat.
Az enyémnek műanyag van. Talán ez praktikusabb. Fémtálnál pedig fontos, hogy jó minőségű anyagból készüljön!