1351. Állati rekordok - az állatvilág legnagyobbjai, leggyorsabbjai
Tudod melyik a leggyorsabb állat, vagy melyik hal úszik legnagyobb sebességgel, melyik állat a legnagyon, meddig élt a legidősebb macska? ÖsszegyűjtöttüK!
Tudod melyik a leggyorsabb állat, vagy melyik hal úszik legnagyobb sebességgel, melyik állat a legnagyon, meddig élt a legidősebb macska? ÖsszegyűjtöttüK!
Élvezik a látogatók nélküli életet a dél-afrikai Kruger Nemzeti Park oroszlánjai: az egyébként turisták által sűrűn járt utakon nyugodtan szendergő falkát fotózott le a park egyik őre.
Egy a magyar állattartók megkérdezésével készült felmérés szerint a háziállatok jelenléte sokat segít abban, hogy könnyebben átvészeljük a kijárási korlátozással járó bezártságot.
Az Immunizációs Világhét – április utolsó hete – kiváló alkalom arra, hogy a kisállatok oltásairól beszéljünk. Az állatorvosodtól minden felvilágosítást megkaphatsz arról, hogy kiskedvencednek mely vakcinákra van szüksége, mi pedig öt okkal támasztjuk alá, miért szükséges a rendszeres oltás. 5+1 ok, amiért sosem szabad megfeledkezned kisállatod éves oltásairól.
A helyes étrend nagyon fontos a háziállatoknál is, hiszen ezzel megelőzhetőek betegségek, meghosszabbítható az élettartamuk, erősíthető immunrendszerük. Az egészség megőrzésében fontos a megfelelő, minőségi táp kiválasztása. De mire figyeljünk mikor tápot választunk, pláne, ha allergiás a kutyánk?
Kedves Ancsa! Amennyiben kedvence megint étvágytalan lett, mihamarabb keresse fel állatorvosát. Az étvágy előidézésére macskák esetén speciális gyógyszerek is rendelkezésre állnak. Ha nem bízik jelenlegi állatorvosában, keressen fel egy állatkórházat a közelben. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
Kedves gazdi! A macska hasmenés nem betegség, hanem tünet. A kiváltó okok a következők lehetnek: ételallergia vagy- érzékenység, ételmérgezés, paraziták, vírusok, baktériumok, gyógyszerek, hyperthyreosis, helytelen táplálkozás.A macska hasmenés okát minél hamarabb ki kell deríteni, mert a folyadékveszteség miatt életveszélyes állapotba kerülhet a cicus. Az alutasakos eledel és a konzerv nem jó, hogy fő táplálék, a prémoium száraz táp mellé kaphatna néha egy kicsit, de nem lenne szabad ezen élnie... A csirkenyak is fennakadhat a szájában, ezeket sem javasolt adni. MOst kivételesen viszont kaphat a cicus, az alábbi módon, de csak így: pépesítsenek klopfolóval (jól törjék össze) össze nyers csirkenyakat és adjanak neki azt., ez segít a hísmenés kezelésében..
Macskák összszoktatása megoldható >> Ha a kandúrt időben ivartlanítja, akkor kevésbé lesz eljárós (ehhez ivaros korszaka előtt kell ivartlanítani: 6 hónapos kora előtt) Kandúr macska ivartalanítása videón >>Kandúr macska jelölgetni sem fog, ha időben ivartéanítjuk >>
Kedves Gazdi! Nehéz úgy diagnosztizálni, hogy nem látom a bőrtüneteket... Valószínűleg allergia, de lehet hormonális hátterű is, Én azt javasolnám, hogy szükség lenne az általános labor-rutinvizsgálaton kívül bőrkaparékra, hormonvizsgálatra (pajzsmirigy legalább) és egy ultrahangra is... Üdv Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Fanny! A következő cikk segít: Macska pórázon való sétáltatása >> A macskák sétáltatásához nem alkalmasak a hagyományos nyakörvek, még azok a rohadt drága csicsák sem, amiket kifejezetten ehhez ajánlanak a boltokban. Muszáj jól rögzíteni a cicót, mer`ha egyszer elszalad, nem sok esélyünk van, hogy újra megtaláljuk. A macskafuttatáshoz valamilyen hámra van szükség, ami nem csak a nyakát veszi körül, hanem van egy pántja, amelyik a macska mellső lábai mögött fut végig. Legyenek szorosak a pántok, de azért ne fojtsuk meg a cicát. A macskák hajlamosak a pánikra és hanyatt-homlok menekülve képesek lennének fojtogatni magukat! A póráz legyen 2-3 méter, nem több.SzoktatásAki kötött már zoknit a macska farkának végére, az tudja, hogyan őrül meg kedvencünk, mikor rádöbben: valami nagyon nem stimmel. Hát így lesz ez a hámmal is, ezért pár alkalommal tedd rá a hámot, de csak a lakásban. Hagyd, hogy megszokja azt. Utálni fog téged, de ezzel ne törődj, tarts ki. Először csak 10 percig legyen rajta, majd egyre hosszabban. Közben fincsi falatokkal megerősítheted, hogy nincsen ám semmi baj.Első lépésekAmikor már nem lepődik meg nagyon, ha röpke 25-30 perc és pár eldörmögött szidalom után belegyömöszölöd a hámba, jöhetnek az első lépések. Rögzítsd a pórázt és gyengéden húzd magad mellett a cicát séta közben. Még mindig csak a lakásban vagyunk. Kezedben mindig legyen a cica kedvenc kajájából, és adj neki egy-egy falatot, amikor követi a lépéseidet. Lázadó cicusok időnként megtorolják a huza-vonát és vérmérséklettől függően 10-15 húsba mélyesztett karommal hálálják meg a törődést. Pár hónapnyi (hehe) gyakorlás után a cica érteni fogja, hogy mi a dolga. A természet lágy ölénAmikor már azt hiszed, remek munkát végeztetek mindketten és megejted az első outdoor sétát, előre rögzítsd magadban: "NEM ADOM FEL!". Ugyanis kint ezer és ezer inger éri majd a cinyót, amitől megugorja a hátraszaltót és eszében sem lesz követni az utasításaidat. Ilyenkor érdemes kicsit ölbe venni és megnyugtatni, kajával megerősíteni, hogy nincs gond. De nem szabad visszafordulni (legfeljebb csak vészhelyzet esetén). Fontos, hogy ne ölben vigyük vissza, hanem - legalább a kapun - a pórázon vigyük be. Így még lehet esély a folytatásra is.Minden macska másPersze nem minden macska alkalmas a sétáltatásra. A hétköznapokban nyugodtan viselkedő, kiegyensúlyozott cicák általában könnyebben megszokják a pórázt, de célszerű fiatal korban elkezdeni a tanítást. És olyan kedvencek is vannak, akik semmilyen áron nem tudják, vagy nem akarják megtanulni a pórázon sétálás művészetét. Fogadjuk el. Szeressük Őket úgy, ahogy vannak!