1351. A bichon frise temperamentuma
A bichon frise egy élénk, szeretni való kis kedvenc. Társkutya létére rendkívül barátkozó és akkor a legboldogabb, ha a család őt is bevonja a kirándulásokba és egyéb programokba.
A bichon frise egy élénk, szeretni való kis kedvenc. Társkutya létére rendkívül barátkozó és akkor a legboldogabb, ha a család őt is bevonja a kirándulásokba és egyéb programokba.
Az álvemhesség főként kutyákon fordul elő akkor, ha az állatnál a szaporodási folyamatok idegi és hormonális szabályozása valamilyen szinten zavart szenved. Ilyenkor az állat kezdetben úgy viselkedik, mintha várandós lenne, készül az ellésre (vackol, fészket készít magának). Lássuk, mit lehet tenni, milyen gyógymódokat alkalmazhatunk a kedvencünk kezelésére!
Az epilepszia az agy különböző részeiben kialakult olyan működési zavar, amelyben az izgalmi és gátló folyamatok egyensúlya felbomlik, és izgalmi túlsúly keletkezik. Ez az állat, (többnyire kutyák, ritkábban macskák) egyensúlyvesztésében, görcseiben, merevedésében, emlékezetkiesésében nyilvánul meg.
Az állatok féltékenységének oka néha a gazda új barátnője vagy barátja, aki esetleg nem szereti a kutyákat, cicákat, vagy nagyon szereti a gazdit, amit az állatok jelenlétében rendszeresen ki is mutat. Az újonnan érkezett kisbaba is lehet a viselkedésváltozás oka, aki miatt kevesebb idő jut eddigi egyetlen kedvencünkre. Esetleg egy másik kutya, vagy macska, amelyik hirtelen került a családba, ezáltal a régi kedvenc mellőzve érzi magát…
A Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete a BNV A pavilon 304M standján sok szeretettel várja az ebtenyésztés, a kutyás sportok, az állatvédelem iránt érdeklődőket!
Ha játék közben durván kap a keze után, vagy üssön az orrára egy tiltó szóval együtt ("rossz", "pfuj", "nem szabad"), vagy egyszerűen nyomja a kutya szájába a kezét addig, míg az kellemetlen lesz a számára, és szabadulni szeretne tőle. Én mindenesetre nem engedném meg, hogy harapdáljon akár kezet, nadrágot vagy cipőt. Inkább vegyen madzagos labdát, hurkát vagy akár egy fadarabot vagy rongyot, és azzal játsszanak.
Szerintem nem szabad elzárni, maximum eleinte, néha, ha egyedül maradnak otthon. És persze hasznos az első találkozásoknál ott lenni a gazdinak is. Szépen meg fogják szokni egymást, megtanítják egymást, hogy miben meddig lehet elmenni, hogy szabad játszani.
Elképzelhető, hogy nem is négy hónapos? Talált kutyus? Vagy extrém korán érő típus (a természetben bármi előfordulhat)! Esetleg valamiféle hormontermelő betegségről is szó lehet, de ez elég ritka dolog. Ha nem múlik a "roham", irány egy állatorvos.
Én nem próbálkoznék ezzel. Az elefánt se játszik törpe selyemmajmocskával!
Az internet szépsége, hogy egy kereső (pl. Google) segítségével pillanatok alatt minden megtalálható teljes részletességgel. Ezenkívül a mixomatózis elleni oltást mindenképp be kell neki adatni. Ezt a betegséget szúnyogok terjesztik. Külső élősködők ellen szükség esetén szoktuk kezelni (pl. ha sok kullancs vagy bolha van benne) és van belső paraziták elleni csepp is, amit érdemes alkalmazni (állatpatika!).