1351. A bichon frise temperamentuma
A bichon frise egy élénk, szeretni való kis kedvenc. Társkutya létére rendkívül barátkozó és akkor a legboldogabb, ha a család őt is bevonja a kirándulásokba és egyéb programokba.
A bichon frise egy élénk, szeretni való kis kedvenc. Társkutya létére rendkívül barátkozó és akkor a legboldogabb, ha a család őt is bevonja a kirándulásokba és egyéb programokba.
Az álvemhesség főként kutyákon fordul elő akkor, ha az állatnál a szaporodási folyamatok idegi és hormonális szabályozása valamilyen szinten zavart szenved. Ilyenkor az állat kezdetben úgy viselkedik, mintha várandós lenne, készül az ellésre (vackol, fészket készít magának). Lássuk, mit lehet tenni, milyen gyógymódokat alkalmazhatunk a kedvencünk kezelésére!
Az epilepszia az agy különböző részeiben kialakult olyan működési zavar, amelyben az izgalmi és gátló folyamatok egyensúlya felbomlik, és izgalmi túlsúly keletkezik. Ez az állat, (többnyire kutyák, ritkábban macskák) egyensúlyvesztésében, görcseiben, merevedésében, emlékezetkiesésében nyilvánul meg.
Az állatok féltékenységének oka néha a gazda új barátnője vagy barátja, aki esetleg nem szereti a kutyákat, cicákat, vagy nagyon szereti a gazdit, amit az állatok jelenlétében rendszeresen ki is mutat. Az újonnan érkezett kisbaba is lehet a viselkedésváltozás oka, aki miatt kevesebb idő jut eddigi egyetlen kedvencünkre. Esetleg egy másik kutya, vagy macska, amelyik hirtelen került a családba, ezáltal a régi kedvenc mellőzve érzi magát…
A Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete a BNV A pavilon 304M standján sok szeretettel várja az ebtenyésztés, a kutyás sportok, az állatvédelem iránt érdeklődőket!
Igen, amíg nincs meg az első 4 oltása, addig könnyen elkaphatja az életveszélyes fertőző betegségeket, amik ellen oltunk! Tehát történhet baja.
Előfordul, hogy nem alakul ki a megfelelő csontos koponya. Esetleg agysérv vagy vízfej is lehet, ha nagyob a feje. Vigye el szakemberhez, egy alapos röntgen- vagy ultrahangvizsgálat ki fogja deríteni.
Távolból nem tudom megítélni, hogy "jól tették"-e. Ha egy állat szenved és javulásra nincs remény, akkor segíteni kell rajta, néha sajnos ilyen formában. A másik kutyus biztos sokáig nem felejti még el a barátját, de idővel biztos beletörődik a hiányába.
A fokhagyma nem káros, maximum büdösek lesznek tőle. Egyék, ha szeretik. Csirkemájat is kaphatnak, de ne sokat. Főleg fiatal állatoknál túl lehet adagolni az A-vitamint túlzott májetetéssel. A leírt tápadagolás megfelelő, de én azért még a csirkehúst is megfőzném, biztos, ami biztos alapon, mert tartok a salmonellózistól. És az is igaz, hogy a helyes táplálással sok betegség megelőzhető!
Egyszerűen magukra kell hagyni őket, és majd megoldják egymás között. Jobb, ha nem avatkozunk be. Pár nap vagy hét alatt megszokják és megszeretik egymást. Közbeavatkozni csak akkor kell, ha durvaságot tapasztalunk a kutyák irányából.