1391. Házikoszt vagy macskatáp? Melyik a jobb?
Az az étel, ami nekem jó, az a cicámnak is? Ez távolról sem igaz, sőt, vannak ételek, amik kifejezetten árthatnak a kedvenceinknek!
Az az étel, ami nekem jó, az a cicámnak is? Ez távolról sem igaz, sőt, vannak ételek, amik kifejezetten árthatnak a kedvenceinknek!
Kedvenceink esetében az egészség fenntartásához nemcsak a kiváló táplálás fontos, hanem hogy a külvilágban leselkedő „láthatatlan” veszélyektől is megóvjuk házi kedvencünket. A bolhák és kullancsok rendkívül veszélyesek háziállatainkra nézve, hiszen számos betegséget hordoznak. Emellett kiemelten fontos a folyamatos védelem megléte a belső élősködők ellen is.
Ha eddig még nem találkoztál volna a Bálint cseppekkel, itt az ideje, hogy megismerd őket. Ha szeretnél olyan gyógynövény készítményeket használni, amelyek garantáltan hatásosak, ne keress tovább! Ha te egészséges szeretnél lenni és természettudatos is vagy, válaszd ezeket a termékeket, melyek garantáltan természetes alapanyagokból készültek.
Csillogó szemei, selymes bundája és eleganciája teszi igazán különlegessé a török angóramacskát.
Hogyan terjedhet át macskáról emberre a toxoplazmózis, és mit tehetünk azért, hogy megelőzzük? Válaszok a cikkben!
Kedves GAzdi! Tévhit, hogy a benti macska nem lehet bolhás, mi emberek is bevihetjük kintről a bolhapetéket... A bolhairtásra a Frontline Combo tökéletes csepp (még az Advocate is jó), de nem irtja ki a már egész lakásban/ház körül elszaporodott bolhákat.. Fontos tehát a környezet bolhairtása is (fekhelye, szőnyeg, kárpitok) mivel a legtöbb bolha itt található, ezt permetezéssel lehet megoldani (pl. neostomosan hígitva vagy lakásban insecticide spray). A sebesre vakarás valószínűleg a bolhaekcéma miatt van. Ilyenkor az állat a bolha nyálára allergiás, ezt csak bolhairtással már nem lehet megszüntetni, hanem gyulladáscsökkentők, antiallergikumok is kellenek. Tehát irány az állatorvos! Ha olvasna a témáról >>
Kedves gazdi, a cicának pedig állatorvosi segítségre van szüksége, Ön nem tud rajta segíteni. Próbálja meg ezt az állatorvosi rendelőt, ők talán segítenek akkor is ha nehéz helyzetben vannak: http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/csalad-utcai-kisallatrendelo/65/
Kedves gazdi! Amennyiben a macska az elhullását követeően nem lett felboncoltatva, és nincs a boncolási eredményről megfelelő jegyzőkönyv a birtokukban, akkor esélytelen a kérdés. Egy felelős állattartó, ha beteg az állata -csakúgy mint a gyereke - akkor orvoshoz viszi!
A széncinegének B és D odú kihelyezése szükséges, akár kis odútelepek kialakítása is lehetséges, például iskolai szakkörök keretében: 2-3 méteres magasság elegendő, faágról lógatva, fatörzsre rögzítve vagy épület falára (részletek >>) Odútakarítás, -karbantartás: a költések után (kb. május és július végén) távolítsuk el az elhasználódott fészekanyagot (részletek >>) Egész évben itassunk (részletek >>) Létesítsünk porfürdőt (részletek >>) Téli madáretetés az első fagyoktól ezek megszűntéig (október végétől március közepéig) sótlan napraforgóval, cinkegolyóval, gallycsonkra szúrt almával (részletek >>) A fiatalok a teljes röpképesség elérése előtt elhagyják az odút, ezért a kertben talált tollas fiókákat nem kell „megmenteni”, a szülők gondoskodnak róluk (részletek >>) Macskatartóként felelős magatartással járuljon hozzá a házi macska probléma megoldásához. Ezek az állatok a nemtörődöm gazdák felelőtlensége miatt sok helyen annyira elszaporodtak, hogy különösen a fiókareptetési időszakban és a téli etetőkön rengeteg énekesmadarat, köztük széncinegét is elpusztítanak (részletek >>) Lépjen be Ön is a Madárbarát kert programba, legyen "hivatalos" madárvédő, szerezze meg a madárbarát elismerő címet és táblát (részletek >>)
ha a macska sokat vakarja a fülét, akkor akár lehet rühös is. Ez kíméletlen viszketést okoz, de kívülről sokszor nem látszik semmi nyoma, mert az atkák a hallójárat mélyén élnek. Az állatorvos egy speciális lámpával belenéz a fülbe. Ha megtekinti a hallójárat bejáratát, és feketés színű törmeléket lát benne, akkor a diagnózis biztos. Emberre veszélytelen, de feltétlen kezelést igénylő bántalomról van szó, mert az állat szenved tőle, és társait (ha vannak) tovább fertőzi.