1396. Collie, a család védelmezője - így neveld a skót juhász kutyádat
Milyen a collie természete, mennyire könnyen tanítható, és hogyan ápoljuk a szőrét? A cikkben mindenre választ kapsz!
Milyen a collie természete, mennyire könnyen tanítható, és hogyan ápoljuk a szőrét? A cikkben mindenre választ kapsz!
Az utazás mindig kellemes élmény, főleg akkor, ha előtte sok időn keresztül nem tehettük meg, hogy szép helyeket látogassunk meg. A görög utazás mindenkinek ideális alternatíva, aki imádja a tengerpartot, szereti a különleges történelmi látnivalókat és nem bánja, ha közben csodálatos természeti környezet öleli körbe.
A ragadozómadár-mérgezések elleni harcban 2013 óta kiemelt szerepet játszik az MME méreg- és tetemkereső kutyás egysége. Hét év alatt több mint ezer terepi keresésben vettek részt és 454 mérgezéssel kapcsolatos bizonyíték megtalálásával segítették a bűncselekmények felderítését.
Mi a legjobb megoldás kullancs ellen? Nyakörv, cseppentős folyadék, vagy szájon át adható kullancs elleni készítmény a jobb?
A legnagyobb probléma az, hogy a gazdik nem veszik elég komolyan, ha a kedvencük túlsúlyos, pedig az elhízásnak komoly következményei lehetnek betegségek formájában.
Lehet fertőzés vagy álvemhesség. Feltétlenül mutassa meg állatorvosának.
Kedves gazdi! Sokféle baja lehet, lehet fülgyulladás vagy atka. Mindenképpen állatorvosi segítséget igényel. A patkánynak szakorvosra van szüksége. A magyarázat egyszerű: a patkány túl kicsi a helyi állatorvosnak, nem olyan, mint a kutya vagy a macska. Sokszor a házzal szemben lakó állatorvosnak fogalma sincs a patkányokról, milyen betegségekre hajlamosak, mivel lehet őket gyógyítani, egy műtét levezetéséről nem is beszélve, mert egyszerűen nem kisállatokra szakosodtak. Ezért kell kisállatgyógyászt felkeresnünk. http://www.grafdoktor.hu/ Ott a kisállatfelelős Dr. Géczy Csaba. Személyében egy nagyon lelkiismeretes, hozzáértő szakembert ismertem meg.
Mivel a száraz tápot nem hányj ki a leveléből olvasva, azt gondolom, talán a husi annyira ízlik neki, hogy egyáltalán nem rágja meg,csak habzsolva befalja. Ez okozhat hányást. Próbálja meg gyakrabban és kisebb adagokkal etetni. Ha nem így látja, akkor mindenképpen javaslom, hogy vizsgáltassa meg állatorvossal a cicát.
Kedves Gazdi! az új helyre költözés és a gazdi elvesztése stressz a cicának, több hétbe is beletelhet, mire megszokja az új helyet a cica - ez persze az új gazdik hozzáállásától is függ (leginkább attól, hogy családtagnak szeretnék-e a cicát és így foglalkoznak vele, vagy csak van, azért hogy legyen...) Adjanak neki idő, két hét alatt fel kell, hogy oldódjon a cica az új helyen..
Kedves Gazdi! Igen, normál orsóférge van a cicának, és igen, elkaphatják. Ezzel kellett volna kezdeni, amikor magukhoz vették a cicát: oltás, féreghajtás. Irány az állatorvos, ad neki oltást és férgehajtót is. Macska bélféreg-kisokos: Az orsóféreg kölyökmacskák a leggyakoribb bélférge, ami ráadásul az embert is megfertőzheti. A kiscicák az anyatejjel veszik fel a parazita lárváit, ami aztán vándorol a szervezetükben. A kifejlett férgek a macska vékonybelében laknak, ahol mikroszkopikus méretű petéket raknak a bélsárba, amelyek a külvilágra kerülve 2 hétig érnek, majd évekig fertőzőképesek maradhatnak. Ezért az első féreghajtást úgy kell ütemezni, hogy az lehetőleg megelőzze a cicákban az első kifejlett férgek megjelenését és a peteürítést. A macskák, szemben a kutyákkal, nem fertőződnek meg az anyaméhen belül, ezért az orsóférgek kifejlődése valamivel tovább, legalább 3 hétig tart az újszülöttekben. Ezért a cicákat 3 hetes életkorban ajánlott először féregteleníteni valamely a kifejlett fonalférgek ellen hatékony szerrel. Ezt követően 2-3 hetente kell újra kezelni őket legalább 3 hónapos korig, vagyis addig, amíg a lárvavándorlás tart a szervezetükben és ezért újabb fertőzés nélkül is kifejlett férgek jelenhetnek meg a vékonybelükben.