1451. Perzsa leopárd született a Miskolci Állatkertben
A perzsaleopárd-kölyök született a Miskolci Állatkertben, szerdán tartották az első állatorvosi vizsgálatát.
A perzsaleopárd-kölyök született a Miskolci Állatkertben, szerdán tartották az első állatorvosi vizsgálatát.
A labdarúgás a világ egyik legnépszerűbb sportja, amelynek világszerte több milliárd rajongója van.
Legfeljebb három napig lehet magára hagyni egy háziállatot, a macskákat kötelező ivartalaníttatni és chippel ellátni, a kityatulajdonosoknak felelősségbiztosítást kell kötniük - egyebek mellett ezek szerepelnek az új állatjóléti törvényben, amelyet csütörtöki ülésén fogadott el a spanyol parlament Madridban.
A közösségi oldalak telis-tele vannak szívmelengető videókkal arról, ahogyan a háziállatok védelmezően és barátságosan bújnak a gazdi terhespocakjához, vagy éppen arról, hogy milyen jól kijönnek a kisbabák a családkutyájával, macskájával. Ezeket elnézve a gyermekvállalást tervező gazdik már biztosan elképzelték, hogy náluk hogyan fog zajlani a várandósság időszaka a kedvenc négylábú mellett.
A házi kedvencek ma már számtalan háztartásban igazi családtagok. Egyre inkább elköteleződünk a kis kedvencek mellett, és számos előnye van annak, hogy egy kutya, macska vagy egyéb állat az otthonunk részévé válik. Azonban nem szabad figyelmen kívül hagyni azt sem, hogy az állattartás során számos kihívással is szembe kell nézni. A háziállatoknak ugyanúgy szükségleteik vannak, valamint nem árt felkészülni rá, hogy időnként bizony a gazdák életét is megnehezíthetik.
Önmagában a hányás csak tünet. Többféle betegség esetén produkálnak az állatok hányást. Esetenként a mohó evés, egyszerre sok víz ivás (gyomor megterhelés) is hányáshoz vezet. A tápokhoz szokott macskák nem mindegyike tolerálja jól a házi kosztot. A "fajmacskákra" ez fokozottan igaz. (Némelyik, pl. az én perzsám meg sem eszi.) Azért azt tanácsolom, hogy mutassák meg a kezelő állatorvosnak.
A macskák nem mindegyike tűri jól a bezártságot. Vannak esetek, amikor a "klausztrofóbia" egyfajta "dühös" viselkedészavarban nyilvánul meg, melynek során a macska "rombol" vagy agresszívvé válik (durva játék: harapás, karmolás), vagy egyszerűen csak "boldogtalan" (látszólag ok nélkül nyávog, nyugtalanul mászkál a lakásban, stb.).Lakásban tartott macskák esetén gyakoribb a rendellenes viselkedés, ha sokat vannak egyedül. Egy társ sok esetben jó hatású lehet, de ez sem biztos megoldás (egymás mellett is képesek unatkozni!), ráadásul az egymással játszó, "üldözéses versenyt" produkáló állatok is okozhatnak kárt a lakásban. Szerintem mindkettőjüknek jobb, kényelmesebb és energiatakarékosabb megoldás ha a következő módszerekkel próbálkozik (ugyanis sokszor ez a korai elválasztás miatt alakul ki a cicáknál és sok időbe telik a leszoktatás) - csak meghatározott időben, a napi adagtól kevesebb mennyiségben kapjon ételt a macska - a napi adagból hiányzó táplálék mennyiséget ´jutalomfalat´ formában kapja meg, az elvárt viselkedési megnyilvánulások alkalmával - ne közeledjen a macskához, de jutalmazza ha a macska keresi az Ön közelségét - játsszon sokat a macskával - Bach-virág terápia
A kutyák, macskák ürüléke akkor szokott egészen világos (akár fehér) lenni, ha túl sok csontot esznek. Ha nem erről van szó, akkor viszont ezt a kérdést csak bélsárvizsgálat, illetve a cica vizsgálata alapján lehet véleményezni. Keressenek fel egy állatorvosi rendelőt!
Kedves Barbara! Ez nagyon kevés információ ahhoz, hogy bármire is következtethetnék. Vigye állatorvoshoz a cicát! Az biztos, hogy csak férgesség miatt egy felnőtt macska nem lesz hirtelen bágyadt.
A leírtak alapján nem zárható ki, hogy a macskák alsó húgyúti szindrómájáról van szó. A háttérben lehet húgykövesség. Mindenképpen további vizsgálatra és kezelésre lesz szükség. Amennyiben húgykő ("homok", gritt) zárja el részlegesen a húgycsövet és okoz gyulladást, a vizelet savanyításával (gyógytápok, savanyító gyógyszerek) a betegség orvosolható ill. megelőzhető. Szükség lehet további antibiotikum kezelésre is.