1476. Ovádi Péterhez fordultak segítségért a tengerimalacvédők
A tengerimalacvédők azt szeretnék elérni, hogy a kutyák, macskák és némely madarak után, a tengerimalacok árusítását is tiltsák meg az állatvásárokon.
A tengerimalacvédők azt szeretnék elérni, hogy a kutyák, macskák és némely madarak után, a tengerimalacok árusítását is tiltsák meg az állatvásárokon.
Idén is kiosztották több kategóriában az Év Kutyabarát helyeit. Mutatjuk hova érdemes menni kutyáddal!
Az asztalosok és ácsok munkája évszázadok óta alapvető szerepet játszik az építkezéseken és a mindennapi életben is. Ezen szakmák képviselői nemcsak a fa megmunkálásának mesterei, hanem egyre inkább a fenntarthatóság előmozdítói is.
A díszfák és cserjék teljessé tehetik az Ön kertjét is – megjelenésükkel, frissességükkel, színes virágaikkal, leveleikkel és kellemes bódító illatukkal hozzájárulnak a mindennapokban az egyensúly megteremtéséhez, a stressz leküzdéséhez.
A környezetünkre manapság nagy figyelem irányul: ez igaz tágabb értelemben is, tehát a Földünk védelme szempontjából, továbbá a szűk terünk, vagyis az otthoni környezet állapota is rengeteget jelent számunkra. A harmadik megközelítés a munkakörnyezet lehetne, melynek fejlesztése mindig a munkáltató, vagyis a tulajdonos feladata.
Az egyedül maradást sok kutya nem, vagy csak kísérő tünetek mellett viseli el. A kiváltó okok többfélék lehetnek ezért a lehetséges tréning és terápia lehetőségek is meglehetősen több félék. Tapasztalatom szerint az alábbi lehetőségek egyidejűleg történő alkalmazásával lehet eredményt elérni: • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia • deszenzibilizáló tréning
Igen lehet, hogy valamilyen trauma érte, ami idegrendszeri tüneteket és viselkedési zavart okozhat. Javaslom, hogy legyen vele türelmes és kezdje el ismét tanítgatni.
Ha a kezelésekre javult aztán visszaesett, vagy nem gyógyult meg, akkor érdemes egyéb vizsgálatot elvégezni. Először egy vérlabor (vérkép, szervpanelek, esetleg szerológiai vizsg.), majd egy ultrahangos vizsgálat szükséges lenne, hogy célzottabban lehessen kezelni a cicát...
Erre pontosan csak a boncolás, és a leletek vizsgálata után lehetne fényt deríteni.
T. Gazdi! Megértem az aggodalmát, de ezt a kolléga nem mondta el??? Miért nem kérdezték meg Őt??? Most tényleg az alapján fog dönteni, hogy mikor fordul állatorvoshoz, amit itt most leírok??? És ha nem pontosan fogalmazok, vagy kifelejtek valamit? Különben sajnos nem tudom részletesen és pontosan leírni az ivartalanítási műtét összes szövődményét és a komplikációk minden tünetét. Ez a fórum nem is erre való. Véleményem szerint ma is vigye vissza a kollégához, ezzel nem kockáztat semmit és felteheti a kérdéseit. Sok sikert.