1486. Hogyan gondozzuk idős cicánkat?
Az idős macskák gondozása némi figyelmet és odaadást igényel, hogy biztosítsuk, hogy kényelmesen és egészségesen éljenek. Összegyűjtöttünk néhány tippet!
Az idős macskák gondozása némi figyelmet és odaadást igényel, hogy biztosítsuk, hogy kényelmesen és egészségesen éljenek. Összegyűjtöttünk néhány tippet!
Pénteken kezdődik és január 22-ig tart az erdei fülesbagoly telelőhelyeinek országos felmérése, amelyhez a lakosság segítségét kéri a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
A macskamenta avagy Nepeta cataria egy gyakori gyógynövény, a mentafélék családjába tartozik. Észak-Amerikában honos, könnyen termeszthető növény, melynek leveleit teakészítésre használták, virágai pedig állítólag enyhíthetik a köhögést és szorongást, mind állatoknál mind embereknél.
Az állatvilágban számos fajt találunk, ahol az egyedek hosszú távú, sőt akár egész életen át tartó társat választanak maguknak. Összegyűjtöttünk néhányat!
A Magyarországon őshonos és fokozottan védett vadmacskákra hívja fel a figyelmet a március 3-i vadvilág napja alkalmából a Pilisi Parkerdő.
Nem lenne jobb ha a régi helyen maradnának. Nyugodtan vigyék át az új helyre őket. Fokozatosan kell egyre hosszabb időre kiengedni őket, meg fogják szokni az új helyet. Utazás a cicával
Ezt innen a messzi távolból a képek alapján nem tudom megitélni hogy mi.Szerencsésebb lenne megmutatni egy szakembernek.Amíg nem okoz gondot nem nagyon sürgős.
A leírtak alapján az a véleményem, hogy a cicájuk esetében -minden eddigi vizsgálat ellenére- nincs még pontos és valós diagnózis, maximum feltételezések vannak. Ezek alapján a gyógykezelés eredményessége is bizonytalan. Ezt minden bizonnyal tetézi, hogy az immunrendszere elég gyenge lehet. (Ezt viszont biztosan nem a kapott védőoltások okozhatták!) Én gyógyszert biztosan nem ajánlok, legfeljebb egy (vagy több) igen alapos újabb állatorvosi vizsgálatot (pontosabban egy alapos kivizsgálást) ajánlanék, akár egy másik állatorvosnál, mint aki eddig kezelte őt. Ebbe beletartozna számos vérvizsgálat (nem csak vérkép és ilyen egyszerű dolgok, hanem pl. FIV és FeLV betegségekre szűrés), mellkas röntgen több irányból (nincs-e szabad mellűri folyadék gyülem?), stb.... Jó válaszokat csak jól feltett kérdésekre lehet kapni! (Már úgy értem, hogy diagnózis felállítása ügyében.)
Ha aggódik a cicáért, vigye el őt egy rendelőbe, mert így nem lehet diagnosztizálni és gyógykezelni sajnos.
Általánosabb kontextusban csak annyit tudok válaszolni, hogy nagyon nem mindegy, hogy milyen mértékű a cica légcsövének a szűkülete. Akkor is ez a diagnózis, ha a szűkület mértéke nagyon minimális, és akkor is, ha erősen beszűkült a légcső átmérője. Nem tudom, hogy milyen vizsgálat(ok) alapján született meg ez a diagnózis, de egy 6 hetes cica esetében eleve olyan kicsi a légcső átmérője, hogy azt nagyon nehéz viszonyítani. Az sem mindegy, hogy aki ezt megállapította, mennyire gyakorlott, mennyi ilyet látott már, stb... Én azt gondolom, hogy várni kell(ene) még egy kis időt, Egy- másfél hónap múlva már sokkal jobban meg lehet majd ítélni, hogy mi a helyzet. De lehet, hogy addigra már régen el is felejtik ezt a mostani állapotát. Olvass tovább! Milyen költségekkel jár egy kiscica?