146. Felelős állattartás mikrochippel
A mikrochip, illetve az általa hordozott kód az állatok legkorszerűbb és legbiztonságosabb azonosítója, amelyet az állatorvos ültet be a kutya bőre alá.
A mikrochip, illetve az általa hordozott kód az állatok legkorszerűbb és legbiztonságosabb azonosítója, amelyet az állatorvos ültet be a kutya bőre alá.
Milyen ketrec kell a degunak, csincsillának, hörcsögnek és csíkosmókusnak? A háziállat.hu összegyűjtötte a legfontosabb szempontokat a ketrecválasztáshoz.
A macskamenta illata a legtöbb macska agyából kiváltja a - Menj közelebb, szagold meg!- ingert. Érdekes módon nem csak a házimacskából, hanem az oroszlánból is. Vajon ez a cicák boldogsághormonja?
Ne hagyjuk ki a karácsonyi készülődésből kedvencünket sem! A karácsonyi ajándékeső előtt is meglephetjük szőrös barátunkat egy saját készítésű, ötletes adventi kalendáriummal. Ollót a kézbe, papírt elő és láss neki!
Mianmar piacain vadmacska féléből származó bőrt, csontokat és szemfogakat vásárolhatott a bámészkodó turista...
Kedves Magdi! Mindenképp azt javasolnám, hogy vizsgáltassa meg a cicát az állatorvosával, mert sok minden (keringési elégtelenség, májelégtelenség, veseelégtelenség, egyéb) lehet a háttérben és nem fiatal a cica. Vérvétel alapból javasolt ilyen korú állatoknál. Dr. Fux Attila Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Az állatgyógyszerek az állatok számára készülnek, az emberi gyógyszerek az embereknek. Ezt azért fontos tudni, mert ebből következően még azonos hatóanyag tartalom mellett sem egyformák. A humán gyógyszerek szinte majdnem mindig más vivő- és adalékanyagokat tartalmaznak, mint azok, amelyeket állatoknak gyártanak. A gyógyszergyárak mindig fontos kísérleteket végeznek minden összetevő hatására vonatkozóan, de csak a cél felhasználó szerint. Emberi gyógyszereknél tehát nem vizsgálják, hogy az állatokban hogyan hatnak, milyen esetleges mellékhatásokat váltanak ki, stb. Ebből következően, lehet hogy olcsóbb lenne a humán gyógyszert adni, de nincs biztosíték arra, hogy nem következik-e be valami nem várt hatás, vagy mellékhatás. Emiatt én ezt nem tudom jó szívvel ajánlani! Nekünk orvosság, nekik méreg! - háziállatokra veszélyes gyógyszerek Hamis állatgyógyszer forgalmazása miatt tett feljelentést a NÉBIH Mikor kapjon antibiotikumot a kedvenc és mikor ne?
Kedves Gazdi! Valószínüleg az oltóanyagra adott egyedi allergiás reakcióról lehet szó Zorrónál. Az oltás helyét TRAUMEEL kenőccsel javaslom bekenni napi többször a duzzanat elmúlásáig. A következő oltás beadását pedig mindenképpen homeopátiás védelem mellett javaslom. Ha további kérdései lennének, kérem hvjon: 06 (20) 928-44-25! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata; www.kimintvet.hu A kutyámat valóban minden évben be kell oltani? A kutyák veszettség elleni kötelező védőoltásáról Kutya-macska védőoltások: a legfontosabb tudnivalók
A bélsárpangás megelőzésére magas rosttartalmú tápokat ajánlott etetni. Léteznek a piacon olyan magas rosttartalmú diétás macskatápok, amely összetétele folytán segíti a bélrendszer egészséges működését, rosttartalmának köszönhetően a hasmenéses és a székrekedéses problémáknál egyaránt használható. Érdemes elolvasni az alábbi szorulással kapcsolatos Kérdés-válaszokat is: https://www.haziallat.hu/dr-haziallat/macska/80/keyword=szorulas/
A labor vizsgálat indokolt,anélkül nem tudok jóslatokba bocsátkozni. Ha a laboreredményekben nincs lényeges eltérés,valószínüleg röntgen vizsgálatra is sor kerül,hogy kizárás,nem ül- e szőrgombóc a gyomrában vagy a belekben.