1526. Honnan tudhatom, hogy a cicámban vadmacskavér is csörgedezik?
Félős? Vastagabb a farka? Gyakran hoz ajándékot? Mutatjuk, miből ismerheted fel, hogy a cicád vadmacskakeverék-e.
Félős? Vastagabb a farka? Gyakran hoz ajándékot? Mutatjuk, miből ismerheted fel, hogy a cicád vadmacskakeverék-e.
A macskák rühessége egy viszonylag gyakori probléma, amelyet mikroszkopikus atkák okoznak. Ezek az élősködők a macska bőrén élnek, és súlyos viszketést.
Hoztunk pár csodaszép macskanévötletet vagány kandúroknak és kecses nőstényeknek.
A macskák népszerűsége világszerte töretlen, és sokan hajlandóak mélyen a zsebükbe nyúlni, hogy egy ritka és különleges fajtát tudhassanak magukénak. A világ legdrágább macskafajtái nemcsak gyönyörűek és egzotikusak, hanem ritkaságuk miatt rendkívül értékesek is.
Néhány hetes kutyakölyköket találtak a pénzügyőrök egy román kisbusz csomagterében.
A pontos diagnózishoz természetesen látni kellene a kutyát, sőt sokszor laboratóriumi vizsgálatra is szükség lehet annak eldöntésére, hogy mi okozza az elváltozást. Lehetséges, hogy bőrgyulladás (gombás, baktériumos?) miatt hullott ki a szőre vagy egy korábbi sérülés következménye a folt. Allergiás bőrproblémák (ekcéma) esetén is előfordulhat ilyen, ekkor nyalni/rágni is szokták a farkukat. Otthon meg lehet próbálni Neogranormon kenőccsel kezelni a területet, de ha nem múlik a folt, esetleg még nő is, akkor állatorvosnak kellene megmutatni.
A macska ivartalanítása akár már az első ivarzás előtt is lehetséges (7-12 hónapos kor). Azonban az állat teljes kifejlődése szempontjából 1-2 ivarzást érdemes kivárni. Átlagban 7-8 hónaposan szoktunk ivartalanítani.
Első alkalommal a kombinált oltást 1-2 hónap, a veszettség elleni oltást 6 hónap múlva kell ismételni, majd mindkettőt évente a macska élete végéig. Egy év után ugyanis csökken a védettség, körülbelül 2 év múlva meg is szűnhet.
A petefészek-eltávolítás egyszerűbb és kisebb beavatkozás. Ha a méh egészséges és nem vemhes az állat, akkor nem kell a méhet is eltávolítani. Erről természetesen Ön dönt, illetve ha a műtét során gond merül fel, konzultálni szoktunk a gazdival. A nőstény macskák valóban 2-3 hetente bagzanak.
A parvovírusos bélgyulladást okozó vírus, ha erre gondol, csak kutyákat betegít meg. Azért hívják "macskabetegségnek" a laikusok, mert valamikor a kórokozó vírus a macska hasonló családba tartozó vírusából (Panleukopenia vírus) alakult át kutyákat megbetegítő vírussá. Nem kapják el a macskák "parvo", vagyis panleukopenia vírusát a kutyák, ez csak cicákra veszélyes, de oltunk ellene.