1526. Honnan tudhatom, hogy a cicámban vadmacskavér is csörgedezik?
Félős? Vastagabb a farka? Gyakran hoz ajándékot? Mutatjuk, miből ismerheted fel, hogy a cicád vadmacskakeverék-e.
Félős? Vastagabb a farka? Gyakran hoz ajándékot? Mutatjuk, miből ismerheted fel, hogy a cicád vadmacskakeverék-e.
A macskák rühessége egy viszonylag gyakori probléma, amelyet mikroszkopikus atkák okoznak. Ezek az élősködők a macska bőrén élnek, és súlyos viszketést.
Hoztunk pár csodaszép macskanévötletet vagány kandúroknak és kecses nőstényeknek.
A macskák népszerűsége világszerte töretlen, és sokan hajlandóak mélyen a zsebükbe nyúlni, hogy egy ritka és különleges fajtát tudhassanak magukénak. A világ legdrágább macskafajtái nemcsak gyönyörűek és egzotikusak, hanem ritkaságuk miatt rendkívül értékesek is.
Néhány hetes kutyakölyköket találtak a pénzügyőrök egy román kisbusz csomagterében.
Valószínűleg macskanáthás. Ezt a betegséget többféle vírus és baktérium, valamint ezek kombinációja okozza és ettől függ, hogy mennyire súlyos a cica állapota. Gyakran egy egész fiatal korban szerzett vírusfertőzés "maradványaként" jelentkeznek enyhébb, prüszköléssel járó tünetek. Ilyen esetben is érdemes elvinni állatorvoshoz, hogy kezelést, gyógyszert kapjon a mihamarabbi gyógyulás érdekében és azért, nehogy a későbbiekben is jelentkezzen a probléma.
Az összeszoktatás sikere nem a papagájokon fog múlni;) Ha a macska az erőteljesebb lebeszélés hatására sem hagy fel a madarászással, akkor nem ártana elkülönítve tartani őket.
A fej megduzzadását többféle ok is előidézheti. Lehet, hogy ödéma ("vizesedés"), de lehet akár gennyes folyamat (tályog) is. Utóbbi leginkább kijáró, kódorgó, más macskákkal "harcoló" (főként kandúr) állatokra jellemző. Bármilyen okról is van szó, a tünetek alapján feltétlenül indokolt a mielőbbi állatorvosi beavatkozás. Ezért feltétlenül azt tanácsolom, hogy sürgősen mutassák meg állatorvosnak.
Tisztelt Ferencz Csaba! Ha alapvetően a cicával semmi probléma nincsen, és egy általános fizikális vizsgálattal sem talált semmi rendelleneset a kolléga, akkor szerintem sincs egyenlőre miért aggódni. Ha viszont a tavaszig sem tüzel a cica, akkor érdemes alaposabban kivizsgálni (ultrahang, labor stb.).
Fogalmam sincs! De ezt talán ezektől a nőgyógyászoktól kellene megkérdezni! Én azonban eddig még nem hallottam ilyen felvetésről, pedig azért nem ma kezdtem a szakmát. Nem tévesztette össze a betegséget valami mással? A parvovírusról soha nem volt szó abban a körben, ami az embereket is érinthetné. A nőgyógyászokat tapasztalatom szerint nem a parvo szokta érdekelni, hanem a toxoplazmózis (ez macskák mellett lehet fontos).