151. Ördög bújt bele? A macska visszavág az ünnepi díszeknek
Nem csak mi vagyunk oda karácsonyért és adventért, állataink is csípik a fenyőfa illatát. A macskák kifejezetten imádják az adventi koszorúkat, még harcolni is képesek érte…
Nem csak mi vagyunk oda karácsonyért és adventért, állataink is csípik a fenyőfa illatát. A macskák kifejezetten imádják az adventi koszorúkat, még harcolni is képesek érte…
Karácsonykor minden évben állat-stopot hirdetnek az állatvédők – sajnos mindhiába, hiszen évről-évre egyre többen vásárolnak ajándékba kutyát, macskát gyermekeiknek.
Miért ne lehetne a macskáknak is Karácsonya? – ezzel a mottóval rendezi meg a Macska TV internetes portál az első Macskarácsonyt, kizárólag a cicák részére!
A háziállat.hu postaládájában landoltak a világ legjobb macskafotói. Van minden: medvekergető macska, orángutános-barátkozós, és persze vizes macska is...
A karácsonyfán csillogó díszek, a pompás üveggömbök és a ragyogó lámpasor mind-mind jól pofozható, elfocizható játék. Kivédhetjük a katasztrófát?
Valószínűleg macskanáthás. Ezt a betegséget többféle vírus és baktérium, valamint ezek kombinációja okozza és ettől függ, hogy mennyire súlyos a cica állapota. Gyakran egy egész fiatal korban szerzett vírusfertőzés "maradványaként" jelentkeznek enyhébb, prüszköléssel járó tünetek. Ilyen esetben is érdemes elvinni állatorvoshoz, hogy kezelést, gyógyszert kapjon a mihamarabbi gyógyulás érdekében és azért, nehogy a későbbiekben is jelentkezzen a probléma.
Az összeszoktatás sikere nem a papagájokon fog múlni;) Ha a macska az erőteljesebb lebeszélés hatására sem hagy fel a madarászással, akkor nem ártana elkülönítve tartani őket.
A fej megduzzadását többféle ok is előidézheti. Lehet, hogy ödéma ("vizesedés"), de lehet akár gennyes folyamat (tályog) is. Utóbbi leginkább kijáró, kódorgó, más macskákkal "harcoló" (főként kandúr) állatokra jellemző. Bármilyen okról is van szó, a tünetek alapján feltétlenül indokolt a mielőbbi állatorvosi beavatkozás. Ezért feltétlenül azt tanácsolom, hogy sürgősen mutassák meg állatorvosnak.
Tisztelt Ferencz Csaba! Ha alapvetően a cicával semmi probléma nincsen, és egy általános fizikális vizsgálattal sem talált semmi rendelleneset a kolléga, akkor szerintem sincs egyenlőre miért aggódni. Ha viszont a tavaszig sem tüzel a cica, akkor érdemes alaposabban kivizsgálni (ultrahang, labor stb.).
Fogalmam sincs! De ezt talán ezektől a nőgyógyászoktól kellene megkérdezni! Én azonban eddig még nem hallottam ilyen felvetésről, pedig azért nem ma kezdtem a szakmát. Nem tévesztette össze a betegséget valami mással? A parvovírusról soha nem volt szó abban a körben, ami az embereket is érinthetné. A nőgyógyászokat tapasztalatom szerint nem a parvo szokta érdekelni, hanem a toxoplazmózis (ez macskák mellett lehet fontos).