1561. Ismét lencsevégre kapták Szaffit, a szabadon engedett vadmacskát
Úgy tűnik, hogy a szabadon engedett vadmacskalány nagyon jól érzi magát a vadonban.
Úgy tűnik, hogy a szabadon engedett vadmacskalány nagyon jól érzi magát a vadonban.
Ha macskád hirtelen megharap, az zavaró és fájdalmas lehet. Ismerd meg az okokat, és tanuld meg jobban kommunikálni vele, hogy elkerüld a kellemetlen pillanatokat.
Alkalmi WC? Alternatív fekhely? A macskák előszeretettel veszik birtokba a frissen vetett ágyásokat a konyhakertben.
A macskákat ősidők óta misztikus, titokzatos állatokként tartják számon, és számos kultúrában különleges tulajdonságokkal ruházták fel őket. Az egyik legismertebb hiedelem szerint a macskáknak kilenc életük van, vagyis képesek túlélnie olyan helyzeteket is, amelyek más állatok számára végzetesek lennének. De honnan ered ez a mondás, és van-e valóságalapja?
A macskák egészsége szempontjából fontos a megfelelő testsúly fenntartása, mivel az elhízás komoly egészségügyi problémákat okozhat. De honnan tudhatjuk, hogy egy macska túlsúlyos, és mikor szükséges diétáztatni?
Az orvos nem állat :) Csak néha :) Bolha? Gomba? Atka? Miliaris dermatitis? Ekcéma? Ha sikerül otthon diagnosztizálni, akkor adunk kezelési stratégiát! Amúgy a rendelőben már nem szokott gond lenni a cicák vadságával, megszeppennek az idegen környezetben. Általában. De ha 4 éves és még ivartalanítva sincs, akkor szerintem a jellemén már nem sokat lehet változtatni.
Léteznek ilyen termékek. Ezekhez az állatpatikákban és a szakboltokban lehet hozzájutni és tanácsot is ott lehet kérni a termékekről. Pasztaként, száraz jutalomfalatként adható változatokban is léteznek.
Az ivartalanítás után a hím állatok "kanos" viselkedése általában alább marad. Ez azt jelenti, hogy legtöbbször nem érdekli őket a párzás és velejáró a terület- és a megszerzett nőstény egyedek védéséért vívott harcokban sem vesznek részt. Ritkán lehetnek kívételek. De én azt tanácsolnám, hogy vizsgáltassa ki alaposan a macskáját, mert lehet az is, hogy rejtetthere miatt ott maradt a lágyékban vagy valahol a hasüregében az egyik heréje. Emiatt lehetnek ennyire "kandúros" viselkedések nála.
Igen, vigye el őt az állatorvosához. A macskáknál a "megfázásos" tünetek mögött sokféle betegség "bújhat" meg. A legtöbb vírusos légzőszervi betegség a szövődményeivel együtt idültté válhat a megfelelő kezelés hiányában és így akár hónapokig tartó problémát is okozhat. Jobb az elején alaposan, megfelelően gyógykezelni őt, mint később sajnálkozni és rendszeresen a váróteremben ücsörögni.
A macskáknál is léteznek allergiás megbetegedések. Ezek leggyakrabban valamilyen bőrtünetben jelentkeznek. A gyógykezelése sok esetben csak tüneti, azaz eredeti okát sok esetben nem lehet és/vagy nem tudjuk kideríteni. Bár az utóbbi időben Magyarországon is lehet vizsgálatokat kérni az állatorvosoknál, az allergiát okozó fehérje kimutatását az állat véréből. Ez a vizsgálat kimutatná azt, hogy allergiás-e vagy nem. A vizsgálat elsőre kissé költségesnek tűnhet, de hosszú távon "megéri" elvégeztetni.