1561. Ismét lencsevégre kapták Szaffit, a szabadon engedett vadmacskát
Úgy tűnik, hogy a szabadon engedett vadmacskalány nagyon jól érzi magát a vadonban.
Úgy tűnik, hogy a szabadon engedett vadmacskalány nagyon jól érzi magát a vadonban.
Ha macskád hirtelen megharap, az zavaró és fájdalmas lehet. Ismerd meg az okokat, és tanuld meg jobban kommunikálni vele, hogy elkerüld a kellemetlen pillanatokat.
Alkalmi WC? Alternatív fekhely? A macskák előszeretettel veszik birtokba a frissen vetett ágyásokat a konyhakertben.
A macskákat ősidők óta misztikus, titokzatos állatokként tartják számon, és számos kultúrában különleges tulajdonságokkal ruházták fel őket. Az egyik legismertebb hiedelem szerint a macskáknak kilenc életük van, vagyis képesek túlélnie olyan helyzeteket is, amelyek más állatok számára végzetesek lennének. De honnan ered ez a mondás, és van-e valóságalapja?
A macskák egészsége szempontjából fontos a megfelelő testsúly fenntartása, mivel az elhízás komoly egészségügyi problémákat okozhat. De honnan tudhatjuk, hogy egy macska túlsúlyos, és mikor szükséges diétáztatni?
A szőrminőség változása összefügghet az éppen várható ivaréréssel is, de lehet takarmányozási eredetű, például allergiás reakció következménye is. Gyakran okoz ilyet elsősorban kijáró macskáknál a fenyőgyanta.
A képek alapján maine coon, vagy norvég erdei macska, vagy ezen fajták keverékei jönnek számításba. A pofán belüli pigment nem jelez fajtatisztaságot. A cica egyébként nagyon szép, fajtától függetlenül. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Nem írta a kutya életkorát és nemét, - amik befolyásoló tényezők ! Feltételezem hogy a tünet a macskákkal, illetve a macska alommal van összefüggésben, illetve ha kan kutya, akkor ezek un. ´jelölő vizelések´ ! A folyadékfelvétel is lehet egy kiváltó ok, de ugyanennyire a vizeletrendszer betegsége, vagy kezdődő cukorbetegség is! Hasonló esetekben nem árt egy előzetes, alapos (vérvizsgálat!) állatorvosi vizsgálattal kizárni az esetleges szervi okokat, és csak amennyiben ezek negatívok, akkor közelíteni viselkedési szempontból. Az ürülékben csak a kifejlett férgek láthatóak, a tojások és lárvák nem !!! Természetesen lehet tökéletesen féregteleníteni a kutyát, de … a kutya szervezetébe bármilyen módon bejuttatott féregtelenítő szer csakis azokat a férgeket pusztítja el, amelyek abban az időpontban, kifejlett alakban a kutyában vannak. A szerek azonban nem nyújtanak hosszú távú védelmet vagy megelőzést. A gyártmányok között igen nagy az eltérés, némelyik használata után 3-5 nap, másoknak 4-5 hét elteltével a kutya gyakorlatilag ismételten valamilyen féregfertőzést szedhet össze - mert pl. valamit megevett vagy megnyalt, amiben valamilyen bélparazita tojásai vagy lárvái voltak. Tehát a helyesen tanácsolt 3 - 6 hónaponkénti rendszeres féregtelenítés egy jó kompromisszum az elmélet és a gyakorlat között, aminek a betartása a férgek túlzott elszaporodását, elterjedését nagyon hatékonyan megelőzheti.
A macskák nem tudnak úgy köpni, mint az ember, ez valami más hang lehet. Azt, hogy 8 év alatt sem tudta megszokni a porszívó hangját, megértem, mert nekem sem sikerült ez majd 45 év alatt. Ráadásul porszívózáskor még mindenki kiabál is, hogy túlharsogja a porszívót. Persze hogy sok ez egy érző szívnek!
Legyen türelemmel, meglátja, holnap már jobb lesz a helyzet. Az új helyre kerülés komoly változás a kiscica életében, önmagában is egy nagy stressz, amit nem mindegyik tud egyformán feldolgozni magában. 1-2 nap után azonban, ha egészséges, már javulnia illenék ennek az állapotnak, és a cicának el kell kezdenie felfedeznie az új környezetét. Ha ez nem így lenne, meg kell mutatni állatorvosnak, mert lehet, hogy beteg, és emiatt bágyadtabb a kelleténél.