1571. Clicker tréning macskáknak
A clicker tréning hatékony módszer, amellyel macskád könnyen tanul és egészségesen fejlődik. Próbáld ki te is!
A clicker tréning hatékony módszer, amellyel macskád könnyen tanul és egészségesen fejlődik. Próbáld ki te is!
Fedezd fel, hogyan teheted élvezetessé és biztonságossá a sétákat a macskáddal a mellényre és pórázra való fokozatos nevelés révén, hogy együtt élvezhessétek a természet csodáit.
Legyen szó egy cipősdobozról, egy háztartási gép csomagolásáról vagy egy egyszerű kartonról, a cicák szinte varázslatos erővel vonzódnak hozzájuk. De miért van ez így?
A macskák elképesztő ügyességgel képesek átpréselni magukat látszólag lehetetlenül szűk nyílásokon. De vajon honnan tudják, hogy mekkora lyukon férnek még át? Ez a kérdés nemcsak a kíváncsi gazdikat foglalkoztatja, hanem etológusokat, állatorvosokat és mérnököket is.
Ha valaha is vásároltál már aranyáron cicafekhelyet, majd láttad, ahogy a macskád félvállról odanéz, majd inkább beül a csomagolásba – akkor ez a cikk neked szól.
Kedves Gazdi! Sajnos addig konkrét kezelési módszert nem tudok javasolni, míg ki nem derül, hogy mi is ez a csomó. Lehet, hogy csak egy ártalmatlan zsírcsomó, és akkor semmi teendő nincs vele. Idősebb állatoknál gyakran előfordul ilyen. A másik véglet lehet akár egy rosszindulatú daganat is. Ez esetben viszont a terápia sikerét illetően az idő egy fontos tényező; nem érdemes halogatni a vizsgálatot. E két véglet között még számtalan oka lehet ennek a csomónak. Felelősséggel csak azt tudom Önnek javasolni, hogy minél előbb ki kellene deríteni, hogy miről is van szó, és utána lehet meghatározni a terápia formáját. Ehhez viszont szükség van állatorvosi vizsgálatra! A diagnózis után természetesen Önök fogják majd eldönteni, hogy milyen kezelést kívánnak igénybe venni. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.
Kedves Éva! kérem olvasson bele a következő cikkeinkbe: Ivartalaníttassuk-e a szuka kutyát? Az ivartalanítás következményei 10+1 tévhit - a kutyák ivartalanításáról A kutya ivartalanítása: mikor, és miért kell túlesni rajta? Maradjon kandúr? Legyenek kölykei? Az ivartalanításról pro és kontra Kellemes böngészést!
Előfeltétel, hogy a kutyát a lakáson belül a helyére kell tudni küldeni és ott kell maradnia - függetlenül a TV műsortól. Ezt követheti a "pozitív büntetés tréning": a kutya azon cselekvésének, - amelyet a gazdi helytelennek itél, - össze kötése egy a kutya számára kellemetlen élménnyel. Tehát a kutya helytelen cselekvésekor a gazdi hozzáad (+) egy negtív élményt. Ennek ismétlése során a kutya megtanulja, hogy nem érdemes ismételnie a helytelen cselekvést vagy magatartási formát, mert egy negatív élményt kap. A negatív éményt követően azonnal a helyére kell küldeni.
Kedves Gazdi! Először is engedje meg, hogy gratuláljak a cicához, igen-igen szép kor ez a 21 év! Az Ön által említett gyógynövényes készítménnyel kapcsolatban gyakorlati tapasztalatom nincs, de utána néztem az összetételének, és ezek szerint, - ahogy Ön is írta -, két gyógynövényt és néhány ásványi elemet tartalmaz, így nyugodtan adhatja a cicának is, természetesen a megfelelő adagolásban. További egészséges, boldog éveket kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea.
A párja adjon enni/inni a macskának, kézdeményezzen vele sok játékot, de ne akarja hívni, ne akarja simogatni és ne akarj az ölébe venni - majd néhány hét múlva a macska fog közeledni, amire természetesen megfelelően kell reagálni. Kísérő terápiának "Félelem" Bach-virágszert javaslok, ez az utazási félelemmel kapcsolatban is kedvező hatású lehet.