1571. Clicker tréning macskáknak
A clicker tréning hatékony módszer, amellyel macskád könnyen tanul és egészségesen fejlődik. Próbáld ki te is!
A clicker tréning hatékony módszer, amellyel macskád könnyen tanul és egészségesen fejlődik. Próbáld ki te is!
Fedezd fel, hogyan teheted élvezetessé és biztonságossá a sétákat a macskáddal a mellényre és pórázra való fokozatos nevelés révén, hogy együtt élvezhessétek a természet csodáit.
Legyen szó egy cipősdobozról, egy háztartási gép csomagolásáról vagy egy egyszerű kartonról, a cicák szinte varázslatos erővel vonzódnak hozzájuk. De miért van ez így?
A macskák elképesztő ügyességgel képesek átpréselni magukat látszólag lehetetlenül szűk nyílásokon. De vajon honnan tudják, hogy mekkora lyukon férnek még át? Ez a kérdés nemcsak a kíváncsi gazdikat foglalkoztatja, hanem etológusokat, állatorvosokat és mérnököket is.
A szükséges meleget egy asztalilámpa, vagy spotlámpa jobban biztosítja. A fénysugár középpontjában kb. 35 celsius fok legyen. A madárkák fajától függ, hogy mivel kell táplálni. Hárman vannak, így a galambfélék kizárhatók, valószínűleg énekesmadarak, melyek ebben az időszakban alapvetően rovarevők. Van remény a felnevelésre, mert maguktól kérik a táplálékot(a kényszer etetések ritkán járnak sikerrel). Állatkereskedésekben általában kapható lisztkukac, vagy viaszmoly lárva(utóbbi kevésbé kitines), melyekkel biztonsággal lehet nevelni. Ha elfogadják az aszpikos macskatápot, az jelentősen megkönnyítené a nevelésüket. Az ivóvíz ne legyen túl hideg, etetés után kapjanak néhány millilitert. A begy ne legyen túl keményre töltve, a begytartalom lehetőleg teljesen ürüljön ki két etetés között.
Ha csak szimplán sosem szoktatta még alomra a cicát (fiatal, most kapta), akkor szoktassa alomra. Segítünk, hogyan! A cicák nagyon érzékeny állatok! Az alomra szoktatás sem mindig egyszerű feladat. Mindig legyen előttük tiszta alom, lehetőleg külön mindegyik állatnak saját. Amelyik rossz helyre piszkít, azt meg kell dorgálni (szóban!). Az alomtálcákat naponta el kell mosni, hogy teljesen szagmentesek legyenek. Keresse meg állatorvosát, mert az esetek nagy részében egy Feliway nevű készítmény segíthet a probléma megoldásában. Általános alomra szoktatás: A cicák rendszerint maguktól is felfedeznek egy olyan helyre kitett almot, ahol nem zavarják őket dolguk végzése közben. De ha mégsem találnak rá, mutassuk meg nekik, nagyon kedvesen. A legbiztosabb és általunk „szabadalmaztatott” módszer azonban biztosan beválik. Helyezzük a kiscicát gyöngéden az alomra, és megfogva egyik első mancsát imitáljuk a kaparó mozdulatokat. Mégpedig kitartóan. Kezdetben talán némi ellenállást tanúsíthat a kiscica, de ha kellő eréllyel – de semmi esetre sem durván –végeztetjük mancsával az almon a kapirgáló mozdulatokat, előbb utóbb elkezd szaglászni, helyezkedni és produkál is valamit. Ha pedig ez megtörtént, szinte nyert ügyünk van. Mert utána kedvencünk rájön, milyen kellemesen tudja itt félreeső ügyeit intézni majd elkaparni, tehát szinte biztos, hogy utána visszatérő vendége lesz a mindig tisztán tartott alomnak.Jó tanácsok- A szoktatási időben, az első hetekben csak kevés almot szórjunk az alomtartó edénybe és inkább gyakran cseréljük az almot- A forgalomban lévő almok közül nem mindig a legdrágább a legjobb. Vagy olyat válasszunk, amelyik átengedi a vizeletet az alsóbb rétegekbe és a székletből is elvonja a nedvességet, vagy olyat, amelyik a nedvességre csomósodik- Igyekezzünk a keményebb produkciókat minél hamarabb eltávolítani, a legtöbb macska nem hajlandó addig az almot használni, amíg ott „bűzölög” az előző széklet- Az alomtartó tálcát kezdetben csak vízzel mossuk, hogy a cicát az idegen szagok ne riasszák el. Később se használjunk erős tisztítószert vagy hipót, ha mégis, nagyon alaposan öblítsük le ezeket- Mielőtt az almot beleöntjük a tálcába, győződjünk meg, hogy teljesen szárazra van törölve- Ha több cicát tartunk, legalább két alomról kell gondoskodnunk: egyet a kisdologra, egyet pedig a nagydologra fognak használni. Az almot ez esetben naponta frissítsük!- Ha mégis előfordulna „baleset”, mielőtt cicánkat vonnánk felelősségre, gondolkozzunk el, volt-e valami oka, hogy ne a számára legkényelmesebb helyet, az almot válassza
Kedves Gazdi! A malacok szállításához ún. 8/A-s állatorvosi egészségügyi igazolással lehet szállítani, amit állatorvostól kérhető általában 72 órára. Külön oltás, kezelés nem kell. A kocsiutat kibírják, ha megfelelő a hőmérséklet és van enni innivalójuk. Először is lédús zöldségek kellenének az útra pl. uborka, paprika, alma, mert vannak olyan malackák, akik mozgó autóban nem használják az itatót. Bő széna is kellene, hogy bele tudjanak bújni, ez növeli a biztonságérzetüket. Hordozóból egy nagyobb, mondjuk macskahordozó is elég, mert szeretnek homályban utazni, és úgyis összebújnak. A ketrec területét valószínűleg nem használnák, de ketrecben is utazhatnak, ha le van takarva. Fűtetlen autóban 8 órát nem bírnak ki, de ha be lenne nekik téve melegítő párna, vagy egy 2l-es palack forró vízzel feltöltve, ruhába becsavarva, a helyük törülközővel letakarva, az több óráig melegíti a helyüket és nem fognak megfázni. Ha a pihenők alatt rájuk nézel és megsimogatod őket, az megnyugtatja őket kicsit, és pihenők alatt bátrabban szoktak enni, inni.
Nagy valószínűséggel az ivarérettségből eredően kezdtek el a macskák egymással szemben konkurencia harcokat. Ivartalanítás lehet a végső megoldás !!!
A szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. Amennyiben a vélt ok kezelésére adott szer nem hat, tovább kell vizsgálni az esetet. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos.javaslatom: www.vetlabor.hu Fontos még tudni, hogy a kutyák fedőszőrszálai normál esetben is 3 hetente fokozatosan lecserélődnek (nem egyszerre, mert akkor néha kopasz lenne a kutya), a tavaszi és téli szőrváltásnál az aljszőr is beszáll a buliba, így sokkal több szőr hullik a kutyusból. Ha a kutyus lakásban lakik, akkor a helyzet még nehezebb, hiszen akkor a kutya nincs kitéve a környezeti tényezőknek, így nem is alkalmazkodik a szőrváltás az évszakokhoz, vagyis hullik amikor csak lehet. Mit tegyek, ha vedlik a kutyám? Kutya, macska bőrgyógyászat: szőrhullás, allergia, egyebek