1571. Clicker tréning macskáknak
A clicker tréning hatékony módszer, amellyel macskád könnyen tanul és egészségesen fejlődik. Próbáld ki te is!
A clicker tréning hatékony módszer, amellyel macskád könnyen tanul és egészségesen fejlődik. Próbáld ki te is!
Fedezd fel, hogyan teheted élvezetessé és biztonságossá a sétákat a macskáddal a mellényre és pórázra való fokozatos nevelés révén, hogy együtt élvezhessétek a természet csodáit.
Legyen szó egy cipősdobozról, egy háztartási gép csomagolásáról vagy egy egyszerű kartonról, a cicák szinte varázslatos erővel vonzódnak hozzájuk. De miért van ez így?
A macskák elképesztő ügyességgel képesek átpréselni magukat látszólag lehetetlenül szűk nyílásokon. De vajon honnan tudják, hogy mekkora lyukon férnek még át? Ez a kérdés nemcsak a kíváncsi gazdikat foglalkoztatja, hanem etológusokat, állatorvosokat és mérnököket is.
A cicák ún. szezonális poliösztruszos állatok, ami azt jelenti, hogy januártól szeptemberig egymást követik a bagzások. Egy ciklus kb. 9-14 napig tart, majd 2 hét szünet, de van, amikor ez tünetileg jobban összefolyik. Az ivartalanítás bármikor elvégezhető, nem viseli meg nagyon az állatot és NEM KELL FELTÉTLENÜL ELLENIE EGY NŐSTÉNY MACSKÁNAK!
A legtöbb vitaminos tabletta (többnyire multivitaminok, ami azt jelenti, hogy sokféle vitamin van benne) vény nélkül kapható az állatpatikákban. A legtöbb ízesített és szívesen elfogyasztja a cica. Vannak még pasztás készítmények is, ezek is (ha vitaminkészítmények) többnyire megvásárolhatóak. Neveket, márkákat azért nem mondok, mert rengeteg van, rengeteg árfekvésben és helyenként változik, hogy ezek közül melyiket tartják a patikában.
Igen, valószínű, hogy a vizeletürítési zavar a bagzással jár együtt. Az ivartalanítás ezt meg fogja oldani.
Meg lehet próbálni otthon Sedalin mite A.U.V. tablettával lenyugtatva levágni a csomókat. Ha ez nem sikerül, mi kicsit el szoktuk altatni őket és nyírógéppel megszabadítjuk a filcszerűen összeállt szőrtől.
Valószínű, hogy vitamin-, mész-, nyomelem-, ásványanyag-hiánya van a kutyusnak. Általában a tápokat forgalmazó cégek felhívják a gazdák figyelmét, hogy az eledelekben minden szükséges tápanyag megtalálható, amire a kiskutyának szüksége van. De vannak esetek, amikor ez nem elég és a kutya ösztönösen kipótolja azzal, amiben megtalálja. Azt tanácsolom, beszélje meg állatorvosával, hogy mivel eteti a kutyát és milyen táplálékkiegészítőt kellene még hozzáadni. Általában a csonterősítő tabletta és a kutya-Bérescsepp be szokott válni. A tetoválással kapcsolatban: a tenyésztő köteles a MEOE-nak az almot bejelenteni és a tenyésztő kötelessége tetováltatni a kiskutyát, ez az ő költsége. A törzskönyvet nem is adhatják ki megfelelő azonosítás nélkül. A tenyésztőt értesíti az egyesület, mikor tud a tetoválómester kimenni hozzá, és az ő feladata a gazdákat is értesíteni az időpontról, amikor a kölykökkel meg kell jelenni. De legtöbbször addig nem is adják ki a kölyköket, amíg nincsenek azonosítva. Jó lenne ezt a tenyésztővel tisztázni.