161. Miért ivartalaníttassuk kandúrunkat?
Az állattartók, főleg ha férfiak, már az ivartalanítás szó hallatán magukhoz kapnak, és közlik, hogy szó sem lehet róla...
Az állattartók, főleg ha férfiak, már az ivartalanítás szó hallatán magukhoz kapnak, és közlik, hogy szó sem lehet róla...
Szétnéztünk a neten, hogy megkeressük a legjobb, legszuperebb kisfilmeket kutya-macska témában. Itt a mi top ötös listánk, van benne harc és világbéke, a fajok közötti különbségeket nem ismerő, mindent félresöprő tomboló érzelmek! Egyetértesz velünk?
A cicánk eddig rendesen viselkedett, de most valamiért nem az alomba, hanem inkább mellé pisil. A szagok és a romok eltávolítása pedig nem könnyű feladat. Nagyon alaposnak kell lennünk a feltakarításnál, ha azt akarjuk, hogy a cica újra a vécéjét - és ne a szőnyeget - használja.
Dr. Horváth László állatorvost kérdeztük, aki régi szakértője oldalunknak, emellett a Magyar Állatorvosi Kamara főtitkára is, a Magyarországon is egyre népszerűbbé váló állatbiztosításokról. Íme a legizgalmasabb válaszok!
Íme egy felmérés az állattartói igényekről és az állatorvosi szolgáltatásokról – összefoglaltuk a legfontosabb eredményeket.
Szerintem az ivartalanítást lehetne megpróbálni, bár ilyen későn elvégezve lehet, hogy a jelölés már megmarad, mint szokás. De más ötletem nincs.
Valószínűleg nem normális, ha "a másik irányba hajlik". De így nehéz vizualizálnom, hogy pontosan hogy is néz ki a dolog. Törött-e? Fejlődési rendellenesség-e? A medencéjével van probléma? Vagy csípőficama van? És a csípője hajlik vajon rossz irányba vagy a térde? Szerintem mutassák meg állatorvosnak, úgy könnyeb megmondani, hogy "kinövi-e" illetve, hogy mi a teendő.
Igen, hosszú távon nagyon káros lehet a macskatáp! Ezekben ugyanis kevesebb például a kutyák számára esszenciális karnitin, és egyéb összetevők arányát tekintve (fehérje, szénhidrát, stb.) sem kielégítő a kutyák számára. A kölyökkori oltásokat 2 hetente szoktuk adni. Kérdezze meg még egyszer orvosát, hátha félreértett valamit.
Lehetséges, hogy újra tüzel. A hormoninjekciók hatása más és más lehet egyedtől is függően. Akár előrébb is lehetne hozni az ivartalanítást... és akkor megszűnik a "tortúra" :).
Ha a madár még nagyon kicsi, akkor fiókanevelő tápszerrel vagy valamilyen rovaros készítménnyel kell megpróbálni a nevelését. Csipesszel próbálkozzon, de nem lesz könnyű feladat. Később legyen víz is a madár előtt, valamint "egy galambkeverék", mely takarmányboltokban beszerezhető. (Ezt először áztatva, csíráztatva tegye a fióka elé, és csak később kapja száraz formában.) Remélem, tudtam segíteni, sok sikert kívánok!