1676. Öko-kutya
Nem csak szobatiszta, de környezetbarát is lehet minden házikedvenc. Min érdemes változtatni? Oszd meg mással is!
Nem csak szobatiszta, de környezetbarát is lehet minden házikedvenc. Min érdemes változtatni? Oszd meg mással is!
Boldogabbá és nyugodtabbá teszik mindennapjainkat az állatok? A kutya, macska, nyúl, a rágcsáló, de akár egy ló is lehet "állatterapeuta".
Az emberi boldogság országos felmérése után a kutyák következtek Nagy-Britanniában: megkeresték az ország legboldogabb ebét.
Osszuk-e meg az ágyunkat alvás alatt a háziállatunkkal? Aludjunk kutyával vagy macskával? Mi szól mellette és ellene?
Karácsony táján megszaporodnak a lakásban tartott kutyákat, macskákat fenyegető veszélyek. Sokszor nem is gondolná az ember, mi mindenre kell odafigyelni ilyenkor, ha szeretnénk megkímélni kedvencünket egy kis gyomorrontástól, vagy esetleg akár nagyobb problémáktól.
Sokan küzdenek hasonló problémával. Legtöbben ki sem mernek menni az utcára, nehogy megharapjon valakit. Azt ajánlom, keresse meg a legközelebbi kutyaiskolát, vagy amelyik szimpatikus. Ott segítenek majd, hogy a kutya közömbösen viselkedjen a többi fajtársával. Sok türelem és következetesség kell hozzá, de a legtöbb esetben nem reménytelen. A megoldáshoz mindenféleképpen kutyához értő társaságra van szükség. Az utcán nem lehet megoldani. A 3 éves kutya, amelyik nem volt hozzászoktatva a közösséghez, egyébként sem játszik már a többi kutyával.
Ha van lehetősége, játsszon sokat nyílt víz közelében. A játék során néha be lehet csalni a sekélyebb vízbe. Ha labdázik, néha beljebb dobni a lábdát, vagy a gazda lépkedjen a vízbe. Fokozatossan hozzá szokik majd, hogy a víz nem jelent rosszat. Kényszeríteni semmiféleképpen nem szabad.
A kutyaújságban meghirdetett kiállításokra a mellékelt nevezési lap és a nevezési díj befizetésével lehet nevezni. A startszámot, a kiállítással kapcsolatos időpontokat postán kiküldik vagy a helyszínen kapja meg a katalógussal együtt, a visszaigazolás felmutatása után. A kutyákat már egész kis korban lehet kiállításra vinni és nevezni. A tenyésszemlével kapcsolatban is ez a helyzet. Érdemes az adott fajtaklubnál érdeklődni. Fontos lenne, hogy egy-két kiállításra kimenjen kutya nélkül és nézze meg, mivel jár egy kiállítás, beszélgessen a résztvevőkkel.
A kutyával foglalkozó újságokban, és a neten sok kutyapanzió hirdet. Beszéljen velük telefonon, nézze meg, hogy milyen körülmények között tarják a kutyákat, és az alapján döntsön.<p>Inkább az elhelyezés az elsődleges, még ha egy pár kilométerrel többet is kell utazni.
Egy három hónapos kutyának a szervezete még nagyon kevés terhelést bír, főleg ebben a melegeben. Nagyon kell vigyázni a kiszáradásra vagy hőgutára. Befolyásolhatja még az is, hogy mikor kapott védőoltást, mert utána mindig kicsit belázasodnak (ez a természetes és a kívánatos ). Függhet a kutya fajtájától, van amelyik jobban elviseli a meleget (agarak, vizslák, általában a rövid, vagy világos szőrűek). Azt tanácsolom, hogy a nagyobb sétákat, játékot, az esti, vagy reggeli órákra időzítse, és napközben vagy evés után csak a szükségleteit végezze el. Legyen türelemmel, a kiskutyából nem sokára felnőtt lesz.