1696. FARSANGI jelmezes fotójáték a Facebook oldalunkon
2012. január 20-tól indítunk egy újabb nyereményjátékot a Facebook-on "Farsangi jelmezes fotójáték!" címmel. Töltsd fel kutyusodat bármilyen jelmezben, lájkold és vegyél részt a játékban! :)
2012. január 20-tól indítunk egy újabb nyereményjátékot a Facebook-on "Farsangi jelmezes fotójáték!" címmel. Töltsd fel kutyusodat bármilyen jelmezben, lájkold és vegyél részt a játékban! :)
Neo, mint büszke, újdonsült apuka, a másik oldalról melengette a kicsiket. Így várta a négy fiú, hogy Tarácska magához térjen. Erre azonban még körülbelül két etetésig, egy újabb telefonig és néhány pánikrohamig várni kellett.
Noha egy kedves háziállat gondoskodásra és alkalmazkodásra tanítja a párokat, olykor bizony elszakad a cérna, és az egyik fél választás elé állíthatja a másikat.
A Catahoula rendelkezik a farkas szellemével, az agár gyorsaságával, a masztiff erejével és a Beauceron határozottságával.
Házassági problémája van, drog vagy alkoholproblémákkal küszködik? Tartson vagy legalábbis simogasson állatot!
A kistestű kutyák előbb válnak ivaréretté, általában 6-8 hónaposan.
Az Ovarid tablettát vagy a Pill-can tablettát tudom ajánlani, elég jól kormányozható időtartamra felfüggesztik a tüzelést. Minimális a mellékhatás valószínűsége, de tudni kell, hogy egyik kezelés sem alkalmazható 2 évnél hosszabban, utána engedni kell egy két tüzelést. Tilos idős állatnak (7 év felett) és emlődaganatos kutyának adni ezeket.
Azt tanácsolom, hogy ne vesztegessék az időt, HALADÉKTALANUL vigyék el állatorvoshoz!
Sajnos az említett tünetek általában a nagytestű kutyák időskori megbetegedése, mely a gerincoszlop és/vagy a csípőizület izületeinek gyulladásából és kopásából adódik. A Röntgen-vizsgálat pontosíthatja a diagnózist. Javaslom a Rimadyl tabletta (vényköteles) és valamilyen zöldkagyló kivonat pl. Korvimin arthro adagolását. A gyógyszerek az állat életminőségét javíthatják, de nem gyógyítják meg a folyamatot, csak késleltetik a rosszabbodását.
Ha a kiskutyája már három napja egyáltalán nem eszik, akkor a javaslatom az volna, hogy állatorvosához vigye és ott a doki alaposan kivizsgálja. Legtöbbször valamilyen betegség tüneteként jelentkezik az étvágytalanság. Ha már járt állatorvosánál és kezelteti a kiskutyát, emellett étvágytalan, akkor a következőket javaslom: 1. Ha nem hány és nincs hasmenése, akkor adhatnak állatpatikákban kapható Calopet pasztát (vitaminos, nyomelemekkel kiegészített tápszer pótlóként is jó). 2. Arra ügyeljen mindenképpen, hogy elegendőt igyon a kutya (tiszta ivóvízzel, elektrolit oldattal, nem túl fűszeres levessel). 3. És olyan ételt próbáljon adni, amit máskor nagyon szeret (lágysajt, konzerv, stb.).