1741. Mi az a toxoplasmosis?
Toxoplasmosis. Gyermekvállalás előtt, de gyakran csak a terhesség első heteiben tudatosodik a kismamák zömében, hogy a családban tartott állatok esetleg veszélyforrást jelenthetnek a kismamára.
Toxoplasmosis. Gyermekvállalás előtt, de gyakran csak a terhesség első heteiben tudatosodik a kismamák zömében, hogy a családban tartott állatok esetleg veszélyforrást jelenthetnek a kismamára.
A kutyák fertőző májgyulladása hasmenéssel, hányással, májgyulladással, sárgasággal, vérzésekkel együtt járó, vírus okozta betegség.
Számoló lóval büszkélkedik egy kaliforniai nő: az állat matematikusnak ugyan nem mondható, de 1-től 19-ig felismeri a számokat.
A köztudatban csak egy kopasz kutyafajta: a kínai szerepel. Az amerikai kopasz terriert viszont kevesen ismerik. Ez a fajta kutyaallergiásoknak is kiváló választás, ráadásul barátságos és kíváncsi természetű is.
A védett és fokozottan védett ragadozómadarak szándékos pusztítása mindig komoly problémát jelentett Magyarországon, az idei év első hónapjaiban azonban soha nem látott mértékben emelkedett az ilyen jellegű bűncselekmények száma.
A kutya két dolog miatt pisilhet a liftben: vagy mert fél, vagy mert nem tudja tartani. Egy nap többször is le kell vinni a kutyust, hogy szükségleteit elvégezze (7-8 alkalom, alvás vagy evés után feltétlenül), és ha ez megtörtént, meg kell dicsérni. Ugyanígy, ha a liftben vagy a lakásban piszkít, össze kell szidni, néhányat a fenekére csapni. Próbálja meg, hogy ha nem laknak túl magasan, akkor ne lifttel vigye le sétálni, hanem lépcsőn és ne hagyja, hogy a lépcsőházban megálljon. Futni ugyan nem kell, de határozott léptekkel haladjon.
A mini méretű kutyákra jellemző a gyengébb idegrendszer, ennek valószínűleg genetikai háttere van. Céltudatos neveléssel sokat lehet javítani a helyzeten, mint például rendszeresen emberek közé járással, akik azonnal nem akarják agyonölelgetni. Ez ugyanis stressz a kicsi kutyusnak. Nyugodt körülmények között, otthon kell pórázhoz szoktatni, és nem szabad hagyni, hogy húzzon. Ilyenkor meg kell állni, és amikor megnyugszik akkor továbbmenni. Segíthet még a tisztán természetes alapanyagokból összeállított NATUR-CALM oldat, mely állatpatikákban (például ANIVET) kapható és rendszeres adása kiegyensúlyozott idegállapotot eredményez ideges kutyáknál.
Az oltások 90%-os védelmet biztosítanak, és mivel a parvón már átesett, azt nem kaphatja meg újra. Csak a gondos tartása a kutyusnak és az oltások beadatása a legjobb és legolcsóbb módszer.
A méhgyulladás diagnisztizálása nem nehéz ultrahangvizsgálat segítségével; ha folyadéktartalom van a méhben és az általános tünetek is erre utalnak, akkor száz százalékos méhgyulladás. Hozzáteszem, egy vérkép- (emelkedett fehérvérsejt-szám) vizsgálat egyértelművé teszi a diagnózist. A sok vízivás hátterében cukorbetegség is lehet, ami ilyenkor a tüzelés utáni 2 hónapban jelentezhet, ennek az oka a megváltozott hormonális háttér. Vércukormérés történt-e? Egyébként is a leírásából kitűnik, hogy nem volt biztos a diagnózisban a kolléga, ráadásul az álvemhes állat ivartalanítása nem célszerű, mert csillapíthatatlan álvemhesség alakul ki hosszú időre. Javaslom vizsgáltassa ki egy másik kollégával is.
Az antibiotikumos kezelés ilyen jellegű mellékhatása nem valószínű, az a gyanúm, hogy steroid injekciót is kapott a kutya, esetleg összeszívták a két szert és azért nem tűnt fel Önnek. Sok vízivást és vizeletürítést az antibiotikumik nem okozhatnak mellékhatásként! Ha kiválasztás-, vesemegbetegedésésre van gyanú, az vizelet- és vérvizsgálattal diagnosztizálható!