1741. Mi az a toxoplasmosis?
Toxoplasmosis. Gyermekvállalás előtt, de gyakran csak a terhesség első heteiben tudatosodik a kismamák zömében, hogy a családban tartott állatok esetleg veszélyforrást jelenthetnek a kismamára.
Toxoplasmosis. Gyermekvállalás előtt, de gyakran csak a terhesség első heteiben tudatosodik a kismamák zömében, hogy a családban tartott állatok esetleg veszélyforrást jelenthetnek a kismamára.
A kutyák fertőző májgyulladása hasmenéssel, hányással, májgyulladással, sárgasággal, vérzésekkel együtt járó, vírus okozta betegség.
Számoló lóval büszkélkedik egy kaliforniai nő: az állat matematikusnak ugyan nem mondható, de 1-től 19-ig felismeri a számokat.
A köztudatban csak egy kopasz kutyafajta: a kínai szerepel. Az amerikai kopasz terriert viszont kevesen ismerik. Ez a fajta kutyaallergiásoknak is kiváló választás, ráadásul barátságos és kíváncsi természetű is.
A védett és fokozottan védett ragadozómadarak szándékos pusztítása mindig komoly problémát jelentett Magyarországon, az idei év első hónapjaiban azonban soha nem látott mértékben emelkedett az ilyen jellegű bűncselekmények száma.
Ebben az esetben a könnyezés okát kell megszüntetni, ugyanis a szőr elszíneződésével önmagában nem lehet mit kezdeni. Az okok közt szerepelhet például, hogy a kutyusnak befelé nőtt a szempillája és ez irritálja a szemét. Ez esetben forduljon orvoshoz. Amennyiben az irritáció más eredetű, úgy próbálkozhat borvízzel - patikában kapható -, vagy kutya szemcseppel.
Sajnos nem szolgálhatok jó hírrel ebben az ügyben. A két kutya között valószínűleg eddig is voltak ellentétek, de le tudták vezetni a "játék" folyamán. A játék alatt kiderül, ki az erősebb, a domináns, így utána, ha az ösztönök kifáradnak, pihenés közben, már nem rivalizálnak. A másik ok, hogy amíg külön laktak, addig egyik kutya sem érezte sajátjának a másik otthonát, de a közös lakásban már el akarják dönteni a rangsort. Megakadályozni a verekedést nem lesz könnyű. Amíg önök jelen vannak, és egyértelműen tudtukra adják, hogy verekedni nem lehet, addig talán működni fog. De sajnos mind a két fajta nagyon önfejű, nehezen kezelhető, és ahogy egyedül maradnak, megint összeugranak. Azt tudom javasolni, hogy otthon, a lakásban, tartják őket ketrecbe, egymástól elzárva, ha nincsenek felügyelet alatt. Ha így sem működik, akkor felváltva engedjék ki őket a lakásba, és a kertbe. Sétálni azért próbáljanak meg velük együtt menni, valószínű, hogy az utcán már nem fognak verekedni. A másik megoldás, hogy az erőszakosabb, a kezdeményezőt ivartalanítani kell (persze csak abban az esetben, ha nem tenyészkutyáról van szó), így a territórium megőrzése nem annyira jelentős a számára. Remélem sikerült kielégítő választ adnom, és megoldást a problémára. Ha további kérdés is felmerülne kérem telefonáljon, vagy írjon.
Ne aggódjon, bizonyos mértékig a szezon és a családi jellemvonás is befolyásolja az ivarérést. Lehet, hogy tavaszra beindul az első. Ilyenkor nem sok mindent lehet vizsgálni, hiszen a szervek még nyugalomban vannak.
Rágcsálók esetében (de mondhatni, az összes állatnál) szinte minden betegség hasonló tünetekkel kezdődik (kedvetlen, étvágytalan, fénytelen a szőre). Ebből az következik, hogy csak akkor lehet közelebbit mondani azzal kapcsolatban, hogy mi baja lehet az állatnak, ha megvizsgálja egy állatorvos. Így kezelésére is sor kerülhet és esélyt kap a gyógyulásra.
Azonnal forduljon állatorvoshoz! (A balesetnek sok következménye lehet, mindenekelőtt pl. el is vérezhet a kutyája.)