171. ÖT HELY, ÖTSZÖR TÖBB ESÉLY
Ha valaki havonta öt, A/5-ös méretű plakátot ki tudna helyezni a lakókörnyezetében, olyan helyre, ahol engedélyezett, jelentkezzen az info@futrinkautca.hu email címen.
Ha valaki havonta öt, A/5-ös méretű plakátot ki tudna helyezni a lakókörnyezetében, olyan helyre, ahol engedélyezett, jelentkezzen az info@futrinkautca.hu email címen.
Megérkezett az új családtag! Ilyenkor az új gazdikban sok kérdés merül fel. A következőkben a kiskutya táplálásával kapcsolatosakra adunk választ.
Az Örökbefogadó nap nem titkolt célja a figyelem felkeltése. 2007 május 5-én a támogatók segítségével a kultúrált, felelős állattartás "igéjének" hirdetése a szándék.
Lihegő kutyák és méginkább kitikkadt gazdáik népesítették be egy fél napra a Városligetet.
Az idézet Bazsó Gábor vizslatulajdonostól származik, aki talán a legpontosabban fogalmazta meg azt a tanulságot, mely április utolsó vasárnapján a Pilis-Visegrádi hegységben rendezett kiránduláson levonható volt.
Nehéz így megmondani a halál okát, de mindkettő okozhatta... A másik kutyussal viszont nem várnék 2 hetet, mutassa meg hamarabb állatorvosnak!
Így első olvasásra az 5-6 nap igen rövidnek tűnik a tumor kialakulásához. Gyomor-nyombélfekély "elrákosodhat", hacsak már eleve az nem egy daganat volt... Nehéz a kérdésére válaszolni, mert a részleteket nem ismerem, nem láttam(tuk), nem kezeltem(tük) a kutyusát. Az Ön mostani helyzetében (mert ha jól értettem kedvence már nem él) pontosabb diagnózishoz kórbonctani vizsgálat lenne szükséges...
Kedves Gazdi! Bármelyik eset is áll fenn, csak arra tudjuk biztatni, hogy minél hamarabb vigye el az állatorvosához!
A kutya szemén valószínűleg szemlencse homály van (szürke hályog), ami gyógyszeresen nem kezelhető és a kor előrehaladtával tovább romlik. Az elhízás, fokozott étvágy és vízivás felkeltheti a cukorbetegség gyanúját, ami szintén eredményezhet szürkehályogot. Vizsgáltassa meg kutyáját állatorvossal, ami az életkora miatt egyébként is rendszeresen ajánlott!
Kedves Gazdi! Folyamatos nyugtatást tilos alkalmazni, mert veszélyes. Altatásban kellene alaposan megvizsgálni és átmosni a hallójáratot egy speciális munkacsatornás otoszkóppal. Közben mintákat venni belőle a pontos diagnózis kialakításához, utána megtervezni a kezelési stratégiát, ami lehet gyógyszeres vagy / és műtéti. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc