1751. Védelmet kaptak a koalák
Az Ausztráliában őshonos erszényesek az ország egyes területein egyre nagyobb veszélybe kerülnek a városiasodás, az autóforgalom, a kóbor kutyák és a betegségek miatt.
Az Ausztráliában őshonos erszényesek az ország egyes területein egyre nagyobb veszélybe kerülnek a városiasodás, az autóforgalom, a kóbor kutyák és a betegségek miatt.
A gyerekek imádják, felelősségre nevel, de vajon kinek, milyen kisállat a legmegfelelőbb?
Állatira jó dolog, ha a házikedvenc biztonságosan játszhat a kertben. Mit tehetünk, hogy ez így legyen?
Közel húszezer négylábút neveztek a május 18-20 között lezajlott salzburgi kutya-világkiállításra a szervezők közlése szerint.
Hat sakálkölyköt hozott világra a Budakeszi Vadaspark hároméves sakálmamája.
Állatpatikákban beszerezhető olyan spray, ami kültéren is alkalmazható kutyák távol tartására. (A neve: kültéri távol tartó spray kutyák részére, ha jól emlékszem.)
Valóban a spánieleknél a külső hallójárat gyulladás fajta dispoziciós betegség, vagyis hajlamos rá ez a kutyafajta. A betegség kezelésében kulcsfontosságú a korrekt és pontos bakteriológiai vizsgálat elvégzése, majd a rezisztencia vizsgálat alapján történő, célzott antibiotikumos kezelés. Ha a cseppek már nem használnak, akkor a tablettás kezelés segíthet esetleg, ha ismerjük a kórokozó érzékenységét. Kérjen ismételt bakteriológiai vizsgálatot az állat fültampon mintájából, majd azalapján lehet kezelés módosítani. Végső megodás a külső hallójárat sebészi kimetszése, de ez az ő esetében fokozott kockázattal jár, hiszen szívbeteg. Remélem, segítettem...
Az interneten a MEOE honlapját - www.meoe.net - kell keresni. A kiállítások időpontjait és az ezzel kapcsolatos információkat itt megtalálja, valamint az újságárusoknál kapható "A Kutya" című újságban és annak mellékletében. Ha egyéb versenyidőpontokra kíváncsi (munkakutya, vadászkutya, terelő, agility), akkor a szakirányú lapokat kell keresni.
A három hónapos kutya még elég fiatal, és gyanítom, az oltásait sem kapta meg. Ha van rá mód, ne vigye az utcára, inkább az udvarban (természetes környezetben, ha van) mozgassa, ott viszont minél sűrűbben, de alkalmanként csak rövid ideig. Napközben sokat labdázzon, húzogasson rongyot, vagy játsszon bármi mással, amihez kedve van a kutyának (lehetőleg fa- vagy szövetanyaggal). A sétához is fokozatosan szoktassa hozzá, lehetőleg itt is játékkal összekötve.
A tejfogak még ki fognak esni és a maradó fogak már ellenállóbbak. Ne aggódjon, de azért kerülje a kutyusnál, hogy túl sokat rágcsáljon.