1751. Védelmet kaptak a koalák
Az Ausztráliában őshonos erszényesek az ország egyes területein egyre nagyobb veszélybe kerülnek a városiasodás, az autóforgalom, a kóbor kutyák és a betegségek miatt.
Az Ausztráliában őshonos erszényesek az ország egyes területein egyre nagyobb veszélybe kerülnek a városiasodás, az autóforgalom, a kóbor kutyák és a betegségek miatt.
A gyerekek imádják, felelősségre nevel, de vajon kinek, milyen kisállat a legmegfelelőbb?
Állatira jó dolog, ha a házikedvenc biztonságosan játszhat a kertben. Mit tehetünk, hogy ez így legyen?
Közel húszezer négylábút neveztek a május 18-20 között lezajlott salzburgi kutya-világkiállításra a szervezők közlése szerint.
Hat sakálkölyköt hozott világra a Budakeszi Vadaspark hároméves sakálmamája.
Igen lehet már pároztatni, hiszen kb 2 éves kortól már tenyészérett az állat. A fedeztetésre a tüzelés 12-14 napja között a legideálisabb, de ettől vannak egyedi eltérések. Két fedeztetés 48 h különbséggel javasolt. A vemhesség 58-62 napig tart és 28-30 naposan ultrahang vizsgálattal meg lehet állapítani a vemhességet. Javasolható, ha biztosra szeretnének menni az ún. Ovulatio diagnisztikát elvégeztetni. Tüzelés alatt lezuhanyozva lehet fürdetni, de a hüvelyébe ne jusson víz.
A tüzelés alatti operációt nem javaslom, nem könnyű az igen vérzékeny petefészek eltávolítása, még nagy gyakorlattal rendelkező operatőrt is érhetnek meglepetések. A probléma megoldása a tüzelés gyógyszeres felfüggesztése, még 1-2 napon belül megtehető!!! A Covinan injekció vagy az Ovarid tabletta a két legmodernebb szer erre a célra. Az injekciót elég egyszer adni, míg a tablettát folyamatosan kell szedetni.
Igen, a hosszúszőrű kutyáknál általános tünet a szőrük csomósodása, főleg a fülük tövénél. Ennél az érzékeny résznél - ha már kellően összegubancolódott - igen fájdalmas lenne a kifésülés, ezért inkább javasolnám, hogy óvatosan vágja ki a csomót, vagy forduljon szakemberhez. A hempergés nem feltétlenül a csomós szőr okozta tünet.
A szőrhullás alapvetően védtelenséget, az életerő csökkenését jelenti és többnyire a következő okokra vezethető vissza: - érzelmi stressz; félelem és menekülés, bosszúság, aggódás, bizonytalanság; - alkati rendellenességek; - táplálkozási hiányosságok (vitamin-, ásványianyag-, nyomelem-hiány); - krónikus szervi megbetegedések (hasnyálmirigy, máj, gyomor, bél, vese); - gombás fertőzöttség; - fertőző betegségek; - belső, vagy külső parazitózisok; - pajzsmirigy, mellékvesék vagy ivarmirigyek okozta hormonzavarok; - mérgezések (gyógyszer eredetűek is); - kipufogógáz-terhelés. Az esetében a hasmenést fontos kísérő tünetként értékelem. Tanácsom a kiváltó okok felderítése, tehát a kutya mielőbbi alapos állatorvosi vizsgálata. Mindenesetre a kiegyensúlyozott, változatos étrend a sima, fénylő szőrzet biztos alapja. A csalánból vagy mezei zsurlóból készült teák elvileg támogatják a szőrzet anyagcseréjét, de ezek alkalmazását is csak az alapos állatorvosi vizsgálat eredményeinek birtokában javasolhatom.
A táplálásra a jó minőségű kölyöktápok (Royal Canine, Eukanuba, Hill´s, Biomill, Acana, Flatazor) a legalkalmasabbak. Ezek száraz tápok és az előírás szerinti mennyiségben kell neki ezeket adni. Németjuhász lévén nem szabad spórolnia a táp minőségén, mert a fajta egyébként is mozgásszervi bajoktól terhelt, ami fokozottabban jelentkezhet, ha nem megfelelő a kölyökkori táplálás!!! Fontos még a kalciumkiegészítő tabletták adagolása (Pet-Phos, Cal-D-phos, FeliCavit), melyek a csontnövekedéshez kellenek. Közvetlen érintkezést még nem javasolok nagy kutyákkal, mert egy oltás még nem ad elegendő védettséget. Nem biztos, hogy a kerítésnél való találkozás jó ötlet, ha megoldható, ki kell küszöbölni.