1771. Biztonsági őr lett egy cicából
Egy brit cicusnak van olyan szerencséje, hogy még így, a válság idején is kapott munkát, holott négy lába van. Egy játékgyárban lett biztonsági őr.
Egy brit cicusnak van olyan szerencséje, hogy még így, a válság idején is kapott munkát, holott négy lába van. Egy játékgyárban lett biztonsági őr.
Az egyik skót város önkormányzata megelégelte a figyelmetlen kutyatulajdonosok illetve kutyáik által hátrahagyott nyomokat. Innentől az utcán heverő kutyapiszkot nem takarítják el, inkább rózsaszínűre festik.
Nem elég csupán szeretni az állatokat. Elengedhetetlen, hogy tisztában legyünk a felelősségteljes állattartás feltételeivel is. A hírekben egyre többet hallunk kutyatámadásokról, amelyeknek főleg idős emberek, illetve a gyermekek esnek áldozatául. Ennek egyik oka az, hogy legkevésbé ők tudják, veszélyhelyzetben hogyan kell helyesen viselkedni. Az ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre adnak választ az Állatvédőrség Cerberos munkacsoportjának szakemberei, akik felvilágosító előadásokkal járják a nyár
Sikeresnek tűnik az ebpszichológai postástanfolyam: a kurzust elvégző postások körében 80 százalékkal csökkent a kutyaharapások száma.
Bár a legtöbben úgy gondolják, hogy a kutyák és a macskák a legádázabb ellenfelek, valójában igenis lehetséges kutya-macska barátság. Még akkor is, ha néha ez vicces boxjelentekben nyilvánul meg.
Házi koszt esetén naponta 5 db tablettát (1 db/5kg) is lehet adni neki, majd ezt növelni kell az aktuális testsúlynak megfelelően.
A megfelelően féregtelenített, bolhátalanított kutya semmiféle veszélyt nem jelent a kismamára. Természetesen az általános higiénia szabályait be kell tartani.
A kutyák általában 7 éves korukig problémamentesen ellenek. Utána már erősen meggondolandó az elletés, mert a nehézellések, magzatelhalások esélye nő.
A végbélzacskómirigyek szaganyagokat, "információt" adnak a társak számára és a tájékozódást segítik. A végbélnyílás körüli mirigyek váladéka pedig a bőrt és a nyálkahártyát nedvesíti. Mindkét mirigyfajta pangásokra és gyulladásokra hajlamos, amelyet pl. a következők válthatnak ki: - mozgáshiány, - fűszerezett, csípős ételek etetése, - bizonyos gyógyszerek, - ha a bélsár sokszor puha, formálatlan, - a kutyának nincs módja fajtatársaival találkozni. A "szánkázás" féregfertőzöttségre is utalhat. Úgy vélem, hogy az állatorvos felkeresése nélkülözhetetlen lesz.
Szinte mindenhol kénytelenek a gazdik hosszabb rövidebb időre otthon hagyni a kiskutyákat, ők pedig kénytelenek lesznek ezt megszokni. Az első napokban biztos sírdogál, ugat majd, de hamarosan megszokja a dolgot. Érdemes távozásuk előtt alaposan "kifárasztani" a kutyust, hátha így alszik majd a szomorkodás helyett. Hasznos lehet még egy számára elkerített terület, így csökkenthető az esetleges "rombolás". A korának megfelelő játékot kell vásárolni szakboltban, ezek vagy szétrághatatlanok vagy emészhető anyagból kell, hogy készüljenek.