1776. Cicaszótár - Hogy beszélni tudj kedvenceddel
Ahogy megoldottam néhány szó jelentését és elkezdtem használni, a macskáim beszédesebbek lettek velem...
Ahogy megoldottam néhány szó jelentését és elkezdtem használni, a macskáim beszédesebbek lettek velem...
Honnan lehet tudni, hogy milyen madárfiókát találtunk, valóban magányos-e, és ha szükséges, mivel etethetjük?
A kutyák bolondok. Na nem mindegyik, de néha tényleg olyan dolgokra képesek, amelyeket lehetetlen racionálisan megmagyarázni. Íme erre a videós bizonyíték!
Százszorosára nőtt az ebpiszok miatti bírságolások száma egy év alatt a walesi önkormányzat területén, miután magánkézbe került a dolog.
Egy különleges jótékonysági koncertre hívunk Titeket, július 22-én, a Tópartra. Csodálatos környezetben, a Vajdahunyad vára tövében, színvonalas mini-koncerteket hallgatva segíthetsz négylábú barátainkon.
A kutyus nyilván ösztrogénkezelést kapott, mely rutinszerű és elfogadott a kutyák esetében a vemhesség megelőzésére, pontosabban a megtermékenyült petesejt beágyazódását akadályozza meg. A kutyák azonban nagyon érzékenyek az ösztrogénre és a méhgyulladás sajnos ennek az injekciónak az esetleges kedvezőtlen mellékhatása, erről mindig tájékoztatni szoktuk a gazdit a kezelés előtt. Ne hibáztassa magát, balszerencsés eset volt. Egy dolgot azért leszögeznék, ilyen idős állatnak már nagyon veszélyes ezt az injekciót beadni, mert fokozottabb a méhgyulladás kialakulásának esélye.
A westie otthoni ápolásához alapvetően két eszköz szükséges: hagyományos kefe, a makacsabb csomókra pedig bontófésű.
Sajnos azt kell mondanom, hogy egy 11 éves kutya már ne szüljön! Számos komplikáció esélye megnő, ami esetleg a kutya életébe is kerülhet.
Nem tudom, hogy pontosan milyen kezelést kap a kutya, mert jóllehet, a homeopátiás gyógyszerek a hagyományos kezelésnek nem tesznek "keresztbe", de egy hosszabb ideig tartó kortizonkezelés után legalább két hetet várni kell, amíg a homeopátiás gyógyszerek hatékonyan alkalmazhatók. A homeopata állatorvos számára is nélkülözhetetlen a beteg vizsgálata, amely után felvilágosítást ad arról is, hogy az adott beteg homeopátiásan kezelhető-e vagy inkább a hagyományos utat célszerű választani. A beteg alapos vizsgálata után a körülmények ismeretében állítja fel a kezelési tervet. A kapkodás, a gyógymódok összekeverése vagy koncepciótlan váltogatása csak súlyosbíthatja az esetet.
A kutyát azonnal állatorvoshoz kell vinni, mert csak így lehet megmenteni!!! Az evésre akkor lehetne rávenni, ha meggyógyulna. Ilyen idős korban nagyon sok betegség szóba jöhet, éppen ezért képtelenség így a távolból megmondani, hogy mi lehet a kutya betegsége. Ehhez mindenképpen el kell végezni a szükséges és indokolt vizsgálatokat.