1801. Tüzijáték vs. házikedvencek
Szilveszterkor ismét felcsendülnek a petárdák, tűzijátékok durranásai. Ezek a pirotechnikai eszközök kellemes szórakozást jelenthetnek az emberek számára, ugyanakkor nagyon megrémíthetik az állatokat!
Szilveszterkor ismét felcsendülnek a petárdák, tűzijátékok durranásai. Ezek a pirotechnikai eszközök kellemes szórakozást jelenthetnek az emberek számára, ugyanakkor nagyon megrémíthetik az állatokat!
Aki először lát földikutyát, azt hiheti, hogy valamelyik tudományos-fantasztikus film egyik szereplőjével találkozik, hiszen ez a különleges állat elsőre valóban elég bizarr képet fest.
Minden gyermek életében elérkezik az a kor, amikor egy kiskutyát, kiscicát, de legalább egy hörcsögöt szeretne. A szülőknek ilyenkor számos szempontot kell figyelembe venniük...
Újdonsült kis kedvencével érkezett a Jóban Rosszban stúdiójába a nyári szünet utáni első forgatási napon Szabó Zsófi. A Gyémánt névre keresztelt pár hónapos agár azonnal a stáb szívébe lopta magát, így valószínűleg gyakori vendég lesz a stúdióban.
A daganatos megbetegedések kiváltó okairól sajnos keveset tudunk. Persze vannak állítások erre vonatkozóan (a tudomány mai állásának megfelelően), de biztosat nem tudunk.
A kutyus nyilván ösztrogénkezelést kapott, mely rutinszerű és elfogadott a kutyák esetében a vemhesség megelőzésére, pontosabban a megtermékenyült petesejt beágyazódását akadályozza meg. A kutyák azonban nagyon érzékenyek az ösztrogénre és a méhgyulladás sajnos ennek az injekciónak az esetleges kedvezőtlen mellékhatása, erről mindig tájékoztatni szoktuk a gazdit a kezelés előtt. Ne hibáztassa magát, balszerencsés eset volt. Egy dolgot azért leszögeznék, ilyen idős állatnak már nagyon veszélyes ezt az injekciót beadni, mert fokozottabb a méhgyulladás kialakulásának esélye.
A westie otthoni ápolásához alapvetően két eszköz szükséges: hagyományos kefe, a makacsabb csomókra pedig bontófésű.
Sajnos azt kell mondanom, hogy egy 11 éves kutya már ne szüljön! Számos komplikáció esélye megnő, ami esetleg a kutya életébe is kerülhet.
Nem tudom, hogy pontosan milyen kezelést kap a kutya, mert jóllehet, a homeopátiás gyógyszerek a hagyományos kezelésnek nem tesznek "keresztbe", de egy hosszabb ideig tartó kortizonkezelés után legalább két hetet várni kell, amíg a homeopátiás gyógyszerek hatékonyan alkalmazhatók. A homeopata állatorvos számára is nélkülözhetetlen a beteg vizsgálata, amely után felvilágosítást ad arról is, hogy az adott beteg homeopátiásan kezelhető-e vagy inkább a hagyományos utat célszerű választani. A beteg alapos vizsgálata után a körülmények ismeretében állítja fel a kezelési tervet. A kapkodás, a gyógymódok összekeverése vagy koncepciótlan váltogatása csak súlyosbíthatja az esetet.
A kutyát azonnal állatorvoshoz kell vinni, mert csak így lehet megmenteni!!! Az evésre akkor lehetne rávenni, ha meggyógyulna. Ilyen idős korban nagyon sok betegség szóba jöhet, éppen ezért képtelenség így a távolból megmondani, hogy mi lehet a kutya betegsége. Ehhez mindenképpen el kell végezni a szükséges és indokolt vizsgálatokat.