176. Mikor vágjuk a macska karmát? Túlélési útmutató
A karom túlnövése szobában tartott, keveset mozgó és idősebb macskáknál fordul elő. Az ilyen macskák karmait rendszeresen vágni kell.
A karom túlnövése szobában tartott, keveset mozgó és idősebb macskáknál fordul elő. Az ilyen macskák karmait rendszeresen vágni kell.
Az aranyhörcsög (Mesocricetus auratus) bársonyosan puha bundájával, nagy fekete cipőgombszemeivel és kedves viselkedésével méltán került hazánkban a legkedveltebb kisemlős első dobogós helyére.
A kétnapos rendezvényre az előző évi kiállításokhoz hasonlóan most is a világ különböző országaiból érkeznek a cicusok és gazdáik, hogy elnyerjék a közönség tetszését.
A csincsilla (Chinchilla lanigera) ugyanolyan háziállat mint a kutya vagy a macska, ugyanolyan törődést igényel. Sőt!
A kóbor macskák jobban elviselik egymás társaságát, mint a kényelemben élő házikedvencek. Miért? Miért szeretnek jobban minket a macskák, mint fajtársaikat?
6 hetesen korán lett elválasztva a cicus :( A kölyköket már fiatalkorban rá kell szoktatni a sokoldalú táplálkozásra, 4-5 hónapos korukra kialakul az ízlésük, ezen később már nagyon nehéz változtatni, előfordulhat, hogy az ilyen macskák inkább nem esznek semmit, ha nem kapják meg a számukra kedves eledelt. A kismacskákat 8-9 hetes korukig az anyjuk eteti, azonban 5-6 hetes koruk körül megkezdhetjük a kiegészítő táplálást. A helyesen táplált kismacska jól ki van párnázva, szeme tiszta, szőrzete tömött, pehelypuhaságú gyerekbunda, figyelmes és élénk.Mi van, ha a kiscicát etetni kell? >> Igyon a macska tejet, tejterméket? >>Ajánlott oltási program macskáknak >>
Ennek a problémának nem sok köze van a Dunához! A betegség ismert, sok kutyánál jelentkezik és sajnos nehéz eredményesen kezelni, leginkább azért, mert ez egy ún. multifaktoriális betegség (sokféle oka van együttesen). A legfontosabb az egészben az, hogy a kutyájuk immunrendszere sem tökéletes, emiatt erősen fogékony a bőrön megtalálható egyes baktériumokra, de emellett több hajlamosító tényező is szerepet játszhat. Szerepet játszhatnak a szőrtüsző atkák is. Csak azt tudom javasolni, hogy forduljon bőrgyógyászattal alaposabban foglalkozó állatorvoshoz (esetleg szakrendeléshez), aki majd elvégez néhány vizsgálatot, és bizonyára tud majd eredményesen használható kezelést is javasolni. Ezzel együtt készüljenek fel arra, hogy elhúzódó lehet a probléma. Mit tegyünk, ha a kutya szőrtüszőatkás? Segítség a nyári kutyabajokra: hányás, hasmenés, allergia Kutya, macska bőrgyógyászat: szőrhullás, allergia és egyebek
Mindenképpen tessék állatorvost felkeresni és a macskát ill. a duzzanatokat megvizsgáltatni! E nélkül ugyanis csak találgatni lehet a szóba jöhető több lehetőség között, aminek semmi értelme nincsen. Daganat és daganat között is hatlamas eltérések vannak és lehetnek, így anélkül, hogy pontosan tudnánk, milyen elváltozás van ennek a duzzanatnak a belsejében, nem igen lehet véleményt alkotni. Mindenképpen arra kellene törekedni, hogy mielőbb legyen pontos diagnózis.
Idézném a használati utasításon olvashatókat: "Vemhes és kölykeit szoptató szukákkal végzett vizsgálatok korlátozott számban állnak rendelkezésre. Az eredmények azt támasztják alá, hogy nem kell nemkívánatos hatásra számítani ezeken az állatokon...". Tehát a válasz: igen.
Érdemes lenne elmenni szemészetre, ahol tényleg speciálisan ezzel foglalkoznak. Őket ajánljuk: http://www.kisallatdoki.hu/hirek/cikkek/macska-es-kutya-szemeszet