176. Mikor vágjuk a macska karmát? Túlélési útmutató
A karom túlnövése szobában tartott, keveset mozgó és idősebb macskáknál fordul elő. Az ilyen macskák karmait rendszeresen vágni kell.
A karom túlnövése szobában tartott, keveset mozgó és idősebb macskáknál fordul elő. Az ilyen macskák karmait rendszeresen vágni kell.
Az aranyhörcsög (Mesocricetus auratus) bársonyosan puha bundájával, nagy fekete cipőgombszemeivel és kedves viselkedésével méltán került hazánkban a legkedveltebb kisemlős első dobogós helyére.
A kétnapos rendezvényre az előző évi kiállításokhoz hasonlóan most is a világ különböző országaiból érkeznek a cicusok és gazdáik, hogy elnyerjék a közönség tetszését.
A csincsilla (Chinchilla lanigera) ugyanolyan háziállat mint a kutya vagy a macska, ugyanolyan törődést igényel. Sőt!
A kóbor macskák jobban elviselik egymás társaságát, mint a kényelemben élő házikedvencek. Miért? Miért szeretnek jobban minket a macskák, mint fajtársaikat?
Szerintem jóféle macskatáp és még valami cicavitamin mellett nem szenvedhet hiányt. Érdemes még szőroldó pasztát is adogatni. Ha ez sem segít, talán rossz szokás?
Ha a kutya székletében kezelés után is észrevehető, "oda nem illő" dolgokat látunk, jobb ha egy állatorvoshoz viszi és kivizsgáltatja. A székletvizsgálattal meg lehet állapítani, hogy milyen féregfertőzöttség áll fenn. A kisgyermekes családokban mindig szoktam javasolni vizsgálatot, mert a fertőzött állat veszély jelent számukra.
Nagyon sokféle mérgezés van és ezeknek sokrétűek a tünetei. Általában a kezdeti tünetek hányás, esetleg hasmenés (de ez nem kórjelző, hisz sok betegségnek vannak ilyen tünetei - ez nagyon fontos!!), és nem is mindig jelentkeznek ilyen tünetek. Erről a témáról több száz oldalas könyvek szólnak, így most nem tudom itt részletezni a dolgot :) De pl. a patkányméreg vérzékenységet okoz, a fagyálló meg tönkreteszi a veséjét, ennek minden tünetével.
A leírtak alapján azt tanácsolom, hogy minél hamarabb látogassa meg az állatorvosát a macskájával. Ezek bizony komoly betegség tünetei lehetnek (bélgyulladás, bélelzáródás, vese-, májbetegségek, stb.).
Nőstény macska esetében az ivartalanítás egy hasűri műtét és varratokkal zárja be a sebet az orvos. A műtét utáni napokban mindenképpen zárva kell tartani és korlátozni a mozgásban. Kandúroknál nincs varrat és a műtét utáni naptól jöhetnek-mehetnek, ahogy tetszik nekik.