176. 2. VIZSLA MAJÁLIS
A tavaly megrendezett első Vizsla Majális, valamint az eddigi Vizsla Túrák sikere és népszerűsége alapján újabb közös találkozóra hívunk minden vizslát a gazdájával együtt!
A tavaly megrendezett első Vizsla Majális, valamint az eddigi Vizsla Túrák sikere és népszerűsége alapján újabb közös találkozóra hívunk minden vizslát a gazdájával együtt!
A jó ágy biztosítja a pihentető alvást és a szervezet regenerációjához megfelelő alapot. Miért lenne ez másképpen a kutyáknál?
Hogyan hozzuk vissza a labdát, ha az vízbe esett és nekünk nincs kedvünk úszni? Elleshetjük a szemfüles kutyus trükkjeit, ha tovább olvasunk!
Gerendély Ágnes festőművész szereti a természetet, így szívesen választja képei témájául mind a fákat, bokrokat, mind az állatokat, de talán az állatábrázolás áll hozzá a legközelebb. Hobbijáról és munkájáról kérdeztük a művészt.
Kisembernek, kislakásba kiskutya? Kukla Miki eloszlatja a mítoszt: mindenki olyan kutyát választhat, ami illik az (élet)stílusához. Ha nagy kell, legyen nagy! Videó.
Ha a szőrrel fedett also állkapcsi terület az legtöbbszor gomba , ha a nagy tapintószőrök alapja körül van elváltozás az szőrtüsző gyulladas ,vagy atka ! Célszerű egy jódtinkturás ecsetelés, ha eredmenytelen: megmutatni állatorvosnak
Hangszálgyulladás természetesen lehetsége kutyánál is, de mivel egyéb problémák is felmerülhetnek, mindenképpen vizsgáltassák meg állatorvossal a kedvencüket.
Kedves Anita! Egy jó minőségű, nagytestű kölyökkutyáknak való táp etetése az optimális (márkákat nem írok, de az árakból látszik, hogy melyik táp a jobb minőségű). Ezekben a tápokban minden ásványi anyagból, vitaminból, fehérjéből, szénhidrátból, stb. pont annyi van, amennyire az adott korú és tömegű kutyusnak szüksége van (fontos a táblázat betartása a táp csomagolásán). Főtt étel esetén kalcium, foszfor kiegészítés lehet szükséges, de ennek az adagolása nagy körültekintést követel, mert túladagolva súlyos problémákat okozhat. Én tehát inkább a táp etetését javasolnám, főleg kölyök korban.
Kedves Vivi! Ez lehet akár a cukorbetegség jele is, de nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni, lehet, hogy csak szomjas vagy nagyon melege van. Minden esetre vigyel el egy állítorvosi kivizsgálásra!
Elméletileg nem jelenthet különösebb gondot az, hogy a kutya korábban császármetszésen esett már át. Ettől függetlenül nehéz megjósolni azt, hogy mi várható, már csak azért is, mert könnyen lehetséges, hogy a mostani szülésnél is fennállnak majd azok a problémák, ami miatt korábban is műtéti beavatkozásra volt szükség. Célszerű lenne még most , ill. majd a várható ellés előtt pár nappal is ultrahangos vizsgálattal ellenőriztetni, hogy milyen nagyok a magzatok, és mennyi kölyök várható. Ebből már sokkal jobban meg lehet majd jósolni azt, hogy mi várható a szülésnél.