176. 2. VIZSLA MAJÁLIS
A tavaly megrendezett első Vizsla Majális, valamint az eddigi Vizsla Túrák sikere és népszerűsége alapján újabb közös találkozóra hívunk minden vizslát a gazdájával együtt!
A tavaly megrendezett első Vizsla Majális, valamint az eddigi Vizsla Túrák sikere és népszerűsége alapján újabb közös találkozóra hívunk minden vizslát a gazdájával együtt!
A jó ágy biztosítja a pihentető alvást és a szervezet regenerációjához megfelelő alapot. Miért lenne ez másképpen a kutyáknál?
Hogyan hozzuk vissza a labdát, ha az vízbe esett és nekünk nincs kedvünk úszni? Elleshetjük a szemfüles kutyus trükkjeit, ha tovább olvasunk!
Gerendély Ágnes festőművész szereti a természetet, így szívesen választja képei témájául mind a fákat, bokrokat, mind az állatokat, de talán az állatábrázolás áll hozzá a legközelebb. Hobbijáról és munkájáról kérdeztük a művészt.
Kisembernek, kislakásba kiskutya? Kukla Miki eloszlatja a mítoszt: mindenki olyan kutyát választhat, ami illik az (élet)stílusához. Ha nagy kell, legyen nagy! Videó.
Kedves gazdi. nem kell az állatnak kimennie, Ön is beviheti a fertőzést a lakásba a cipőjével. De az sem biztos, hogy az állattól kapta el, ettől függetlenül minden felelős állattartónak illik tudnia, hogy negyedévente féregteleníteni kell az állatokat! Az Ön felelőssége, hogy a házikedvencek bolhátlanítva, féregtelenítve és oltva legyenek! Kötelező védőoltás és féregtelenítés >> Hogyan alakul ki?A cérnagiliszta peték a végbél tájékáról kerülnek a ruhákra, játékokra, majd az ujjak közvetítésével a szájba, innen kerülnek az alsó bélszakaszba, ahol 2-6 hét leforgása alatt érett férgekké fejlődnek. Milyen tünetekkel jár? Jellegzetes végbél körüli irritáció, amely éjszaka erősödik; kislányoknál a szeméremtest környékén is jelentkezhetnek panaszok, nem ritka a hüvelyi viszketés, gyulladás, illetve folyás; a végbél környéki bőr szintén kipirosodhat, rosszabb esetben kisebesedhet; általános kimerültség.Fertőzés esetén mi a teendő?A gyógyszeres kezelés mellett nagyon lényeges a vissza-, illetve a továbbfertőződés megakadályozása, ennek érdekében ajánlott: A higiénés szabályok szigorú betartása, különös tekintettel az étkezés előtti és a WC-használat utáni tisztálkodásra. Minden esetben javasolt körömkefét is bevetni a kézmosáskor, a körmöket pedig minél rövidebbre levágni. Továbbá, a család, gyermekközösség minden tagja csak a saját törölközőjét használja. A törölközőt, ágy- és ruhaneműt magas hőfokon kell mosni – és ki is kell vasalni (!) –, illetve gyakran kell cserélni. A gyermek játékaira hasonló előírások vonatkoznak. A végbélnyílás tisztán tartására is ügyelni kell, ajánlott naponta többször langyos szappanos vízzel lemosni, szárazra törölni, majd – a kínzó viszketést enyhítendő – nyugtató, bőrvédő krémet használni a környékén. A kislányoknál a szeméremtest felületére átterjedő irritáció okozhat további kellemetlenséget, ezt megelőzendő, rendszeresen mossuk le a területet kamillás, lanolinos langyos vízzel – még véletlenül sem szappanossal(!) – töröljük szárazra, majd kenjük be vékonyan bőrvédő krémmel. Ügyelni kell rá, hogy a krémből ne kerüljön a hüvelybe, mert az további irritációhoz vezet. Amennyiben folyás is jelentkezik, kérjük gyermekorvos, esetleg gyermeknőgyógyász szakorvos segítségét.Mivel a fertőzés emberről emberre terjed, kötelező bejelenteni a gyermek által látogatott közösség(ek)ben is. Valamint fontos tudni, hogy a kezelés csak abban az esetben lehet hatásos, ha a fertőzött gyermekkel egy háztartásban élőkre is kiterjed!
Kedves Gazdi! Nem jó túlsúlyosra etetni egy kutyát, érdemes lenne lefogyasztani. Vegyen neki, fajtájának, korának, egészségének megfelelő prémium tápot. Segítséget a következő cikkben talál: Mikor számít kövérnek a kutya? >> A sántításról/lábfájásról látatlanban sajnos nem lehet semmit mondani. Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Kedves Gazdi! Arra nem gondolt esetleg, hogy elvigye állatorvoshoz? Epés hányás? Idült bélgyulladás?
Kedves Gazdi! Megteheti, hogy kipróbálja az említett homeopátiás szereket, melyeket már több patikában is be tud szerezni. Pl.: Gazdagréti Gyógyszertár. Ha ez nem segítene, akkor mindenképpen egyedileg kell megkeresni kedvence számára a legmegfelelőbb szer(eke)t. Egyébként is, ha még nem használt ilyen készítményeket, ajánlatosabb lenne szakember segítségét kérnie. Az egyedi terápia összeállításához fontos ismerni a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének. Ha egyedül nem boldogulna, szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Azt javasolom keresse fel korábban a kollegát, ne várjon jövő hétig. Nehéz így a billentyűzet mögül megítélni mitől lehetett, legalább egy fotót kellene róla látni... Szerintem nem kell aggódni, meg fog oldódni a probléma.