176. 2. VIZSLA MAJÁLIS
A tavaly megrendezett első Vizsla Majális, valamint az eddigi Vizsla Túrák sikere és népszerűsége alapján újabb közös találkozóra hívunk minden vizslát a gazdájával együtt!
A tavaly megrendezett első Vizsla Majális, valamint az eddigi Vizsla Túrák sikere és népszerűsége alapján újabb közös találkozóra hívunk minden vizslát a gazdájával együtt!
A jó ágy biztosítja a pihentető alvást és a szervezet regenerációjához megfelelő alapot. Miért lenne ez másképpen a kutyáknál?
Hogyan hozzuk vissza a labdát, ha az vízbe esett és nekünk nincs kedvünk úszni? Elleshetjük a szemfüles kutyus trükkjeit, ha tovább olvasunk!
Gerendély Ágnes festőművész szereti a természetet, így szívesen választja képei témájául mind a fákat, bokrokat, mind az állatokat, de talán az állatábrázolás áll hozzá a legközelebb. Hobbijáról és munkájáról kérdeztük a művészt.
Kisembernek, kislakásba kiskutya? Kukla Miki eloszlatja a mítoszt: mindenki olyan kutyát választhat, ami illik az (élet)stílusához. Ha nagy kell, legyen nagy! Videó.
Ezek a laborértékek csak a máj nem megfelelő működéséről tájékoztatnak, pontos diagnózis felállítására nem elegendő. Ha a kutya eszik, nem hány,etetésénél a következőket kell szem előtt tartani: Nagy energia-tartalmú, zsírban, szénhidrátban és rostban gazdagabb, fehérjében és sóban szegényebb. B-vitaminban gazdag táplálékra van szükség és ami nagyon jól emészthető, kiváló minőségű fehérjét tartalmaz. Szénhidrát és rost forrásnak gabonapelyhek vízben főzve. Nem ízesített müzlik, hanem natúr pelyhek. A boltok bio részlegein talál ilyeneket pl: zabpehely búzapehely, árpapehely, búzakorpa. Sok B vitamin van pl az élesztőben. Jó és könnyen emészthető fehérjeforrás a csirke, pulyka, nyúl melle, combja. A tehéntúró is kiváló és jutalomfalatnak a natúr túrórudi a csoki bevonat nélkül. Zsiradéknak állati zsírokat használjunk.Legjobb a lazacolaj, esetleg libazsír, kacsazsír. A Glutamax vagy egyéb májvédő gyógyszer is nagyon fontos.Egy hónap után ajánlatos kontroll laborvizsgálatot csináltatni.
A piros dudor szöveti reakció, amit a kullancs szúrása, illetve nyála okozott (nem ezért alakult ki, mert megnyomta a kullancsot). Ez egy hét alatt általában elmúlik, és nem jelenti azt, hogy Lyme-kóros lett a kedvence. Ha nem szűnne, vagy gennyesedést figyelne meg a bőrterületen, akkor keressen fel egy állatorvost. Az eltávolított kullancs helyét egy-két napig Betadine-nal ecsetelheti. Viszont az fontos, hogyha kullancs-szezonban kedvencén - akár talál benne kullancsot, akár nem - bármi szokatlan tünetet vesz észre (láz, bágyadt, véres vizelet, nehéz mozgás, émelygés stb.) mihamarabb forduljon állatorvoshoz...
Vizsgálat nélkül nem tudok biztosat mondani. Valószínűleg kutya ránthatta meg a farkát, vagy felakadhatott valahová. Gyakori sérülés az ilyen és általában a farok bénulásával jár. Megoldása a farok amputációja. A vizelettartási problémája aggasztóbb, minél hamarabb állatorvoshoz kellene vinni a cicust.
Kedves György ! A kutya számára eléggé zavaró, hogy párhuzamosan több helyre próbálják szoktatni. Tovább bonyolítja a helyzetet, hogy a közelgő ivarérés és az esetleges hierarchikus falkarangsor kialakulásának folyamata miatt az un. jelölő vizelés mint viselkjedés is jelentkezik. A 4 emelet lépcsőzés, napi több alkjalommal cvalóban nem a legjobb a fiatal,. még fejlődésben lévő csontozatnak, izületeknek. A vízre az étkezések és a fizikai fáradtság után, valamint a meleg hatására van szüksége az állatnak. Ezzel együtt természetesen a folyadékfelvétel ideje és mennyisége befolyásolja a vizeletrendszer működését. Üdvözlettel: Stefan Siman
Először is egy helyesbítés. Valójában nem a kullancs feje szakadt be, hanem a szívókája. Mivel a köznyelvben azonban a “beszakadt a kullancs feje” szóhasználat terjedt el, maradjunk inkább ennél. Szóval, mit is kell tenni ha beszakadt a kullancs feje? Valójában azon kívül, hogy figyelni kell a helyét, nem kell vele semmi különösebbet tenni. A beszakadt szívóka ugyanis néhány nap alatt kilökődik a testből. Akár egy szálka. Elképzelhető, hogy egy kicsit begyullad, de nem kell megijedni ettől a szótól. Végső soron a pattanás is csak egy gyulladás. A beszakadt fej (szívóka) nem fertőz. A kullancs terjesztette fertőző baktériumok ugyanis a kullancs gyomrában találhatóak, és nem a szívókában. Bár a kullancs nyálmirigyén is lehetnek baktériumok, ezek a legkevésbé veszélyesek. A beszakadt szívóka pedig önmagában már nem is képes nyálat termelni. Egy szó, mint száz, ha beszakadt a kullancs feje, ne kezdjen operációba, ne rohanjon sebészhez, hogy ott órákat várjon feleslegesen. Figyelje a helyét, és meglátja 1-2 nap alatt kilökődik majd. Ha pirosodik vagy levert az állat, akkor viszont irány az állatorvos!