1801. Tüzijáték vs. házikedvencek
Szilveszterkor ismét felcsendülnek a petárdák, tűzijátékok durranásai. Ezek a pirotechnikai eszközök kellemes szórakozást jelenthetnek az emberek számára, ugyanakkor nagyon megrémíthetik az állatokat!
Szilveszterkor ismét felcsendülnek a petárdák, tűzijátékok durranásai. Ezek a pirotechnikai eszközök kellemes szórakozást jelenthetnek az emberek számára, ugyanakkor nagyon megrémíthetik az állatokat!
Aki először lát földikutyát, azt hiheti, hogy valamelyik tudományos-fantasztikus film egyik szereplőjével találkozik, hiszen ez a különleges állat elsőre valóban elég bizarr képet fest.
Minden gyermek életében elérkezik az a kor, amikor egy kiskutyát, kiscicát, de legalább egy hörcsögöt szeretne. A szülőknek ilyenkor számos szempontot kell figyelembe venniük...
Újdonsült kis kedvencével érkezett a Jóban Rosszban stúdiójába a nyári szünet utáni első forgatási napon Szabó Zsófi. A Gyémánt névre keresztelt pár hónapos agár azonnal a stáb szívébe lopta magát, így valószínűleg gyakori vendég lesz a stúdióban.
A daganatos megbetegedések kiváltó okairól sajnos keveset tudunk. Persze vannak állítások erre vonatkozóan (a tudomány mai állásának megfelelően), de biztosat nem tudunk.
Kutyáknak való hányáscsillapítót vásároljon állatpatikában, vagy állatovosánál. Nem stresszoldó, hanem kimondottan hányáscsillapító létezik!
Kedves Gazdi! Egészen bizonyos, hogy a kutyus epilepsziás. Ki kellene vizsgálni alaposan. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A szukák tüzelése általában 3 hét alatt lezajlik, de mindig vannak olyan egyedek amelyeknél elhúzódhat hosszabb ideig is. Ráadásul, egy olyan fiatal szukánál amely először tüzel, az első tüzelés gyakran "atipikusan" zajlik le. Ebből következően nem biztos, hogy a kutyája mostani állapota miatt aggódnia kell (most még). A hormonális változásokba belefér az emlők megduzzadása is. Ezzel együtt azt tudom javasolni, hogy ha van rá mód, mutassa meg egy hozzáértő állatorvosnak a kutyát, mert egy vizsgálat nélkül azért nem lehet véleményt mondani egy konkrét esetről.
1./ Első fokon a bűzmirígy gyulladásra lehet gondolni. Lehetséges, hogy sikerült kiüríteni, ezért elmúlt a tünet. Egyébként ezen kívül több belső szervi probléma is lehet, amiket csak ultrahang vagy röntgen vizsgálattal lehet kideríteni. 2./ A morgás és a túlzott területvédelmi tünetek a neveléssel, rangsorproblémával vannak összefüggésbe. Ezeket a helyszínen a tartási körülmények változtatásával, rangsorbeállítással és egyébb tréningmódszerekkel lehet kezelni.
Feltehetően a kutya korának és fajtajellegének megfelelő fizikai és szellemi igényei nincsenek kielégítve. Különös tekitettel a fogváltás/rágás okozta tünetre. Az íny viszketésre van gyógyhatású készítmény, fogápoló jutalomfalat vagy egy bármilyen rágócsont vagy bikacsök is kellő hatással kezeli a problémát. Bővebben: Ha a kutya mindent megrág Hogyan szoktassuk le a kutyát a rágásról? A verést a kutya a közvetlen előtte történt cselekménnyel köti össze, pl. oda hívta és oda ment, vagy Ön ment a kutyához, Ön mondta a kutya nevét, stb. A hasonló un. nem kívánatos viselkedésről a kutyát egy valamilyen tiltó vezényszóra történő megtanításával és a 4TAPPANCS KUTYAiskolákban használt M-F-I-J módszer alkalmazásával lehet leszoktatni. A kutyaházból a rongyok kihúzása az unalom elleni játék és elfoglaltság szerepét tölti be.