1816. Bolhák, tetvek, kullancsok: mit tegyünk a macska élősködői ellen?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Mérgezőek lehetnek különböző virágok, növények és azok a rágcsálók, amelyeket az ember mérgekkel akar kiirtani, valamint a különféle permetezőszerek is. Ha mérgezés gyanúja áll fenn, feltétlenül forduljunk állatorvoshoz, így talán még elkerülhetjük a nagyobb bajt.
Pár nap és kezdetét veszi a munkakutyások világának legrangosabb rendezvénye, az FCI IPO Munkakutya Világbajnokság, a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületének szervezésében, a zalaegerszegi ZTE stadionban.
Kutyája lőtt meg egy vadászt Franciaországban olyan súlyosan megsebesítve, hogy a férfi jobb kezét amputálni kellett.
Lehet, hogy a fajta jellegéből adódóan be vannak szúkúlve az orrjáratai, de jobb, ha megvizsgálttja állatorvossal.
Kedves Gazdi! Jo lenne elvinni a kutyát egy neurologus vagy epilepszie specialistához. Mert ő tudna segíteni. Tisztelett Dr. Szaniszló Ferenc
Meg kell vizsgáltatni állatorvossal. Nem ritka a légcső összesés ill. légcsőszűkület az ilyen kis kutyákban, Ezt szerencsés esetben röntgennel könnyen lehet diagnosztizálni, de legbiztosabb módja az endoszkópos vizsgálat. Természetesen a hörgés,köhögés légúti fertőzéstől, gyulladástól is lehet, akkor állatorvosa gyógyszert fog felírni neki.
Kedves Gazdi! Természetesen semmi sincs még veszve, rendszeres és következetes odafigyeléssel a kutyus rövid időn belül szobatiszta lesz. A folyamat talán legnehezebb része, hogy egyértelmű visszajelzéseket (dicséret, tiltószó) adjon azzal kapcsolatban, hogy mit vár el tőle. A kutyák ebben a korban már több ideig is képesek visszatartani szükségleteiket, és ez akár előnyként is felfogható. Az etetéseket követően vigye ki a szabadba - lehetőleg mindig ugyanarra a helyre - és várja ki, amíg el nem végzi a dolgát. A nap többi részében célszerű figyelni a viselkedését: ha nyugtalanul-keresgélve szimatol vagy megpróbál könnyíteni magán, akkor tiltószó kíséretében minél hamarabb jusson ki vele a szabadba, majd dicsérje meg sikeres "művelet" után. Fontos, hogy ha véletelnül bevizel, akkor nagyon alaposan tüntesse el annak szagát és nyomait! Illetve azt is hasznos lehet, ha megfigyeli az ürítések rendszerességét. Weboldalunkon több cikket is talál a témában, keressen rá bátran!
Kedves Gazdi! Igen, vigyék orvoshoz a kutyát, hogy megfelelő ellátásban részsüljön a sérülése!