1816. Bolhák, tetvek, kullancsok: mit tegyünk a macska élősködői ellen?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Mérgezőek lehetnek különböző virágok, növények és azok a rágcsálók, amelyeket az ember mérgekkel akar kiirtani, valamint a különféle permetezőszerek is. Ha mérgezés gyanúja áll fenn, feltétlenül forduljunk állatorvoshoz, így talán még elkerülhetjük a nagyobb bajt.
Pár nap és kezdetét veszi a munkakutyások világának legrangosabb rendezvénye, az FCI IPO Munkakutya Világbajnokság, a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületének szervezésében, a zalaegerszegi ZTE stadionban.
Kutyája lőtt meg egy vadászt Franciaországban olyan súlyosan megsebesítve, hogy a férfi jobb kezét amputálni kellett.
Bármennyire is aggaszónak tartják a helyzetet, jelenleg szerintem is tanácsos várni még egy kicsit. Ha a kutyájuk kicsit idősebb lenne, rögtön emlődaganat(ok)ra gyanakodnék, de így sem kizárható ez a lehetőség. Az eltelt 2-3 hét még nem 40-60 nap, ezt szerintem is tanácsos kivárni. Ha addig nem változik semmi, akkor mindenképpen szaporodásbiológiában jártas állatorvosnak kellene megmutatni, és vele konzultálva kellene megtalálni azt, hogy mi is ez valójában, ill. megbeszélni a megoldást (kezelést). Olvass tovább! Hogyan ápoljuk emlődaganatos kedvencünket? 10 éves pulinknál emlődaganatot diagnosztizáltak. Milyen homeopátiás szerek léteznek a kezelésre?
Kedves Zsuzsanna! Nagyon sajnálom, de korrektül csak azt tudom mondani, hogy egy ilyen leírásból nem lehet egy kutya állapotáról semmilyen véleményt mondani. "Irányt mutatni" pedig főleg nem lehet! Én legalább is ilyenre nem vállalkoznék ilyen formában, és most sem teszem. Csak azt tudom tanácsolni, hogy bízzon az állatorvosokban, akik vizsgálták és kezelték eddig, ill. most! Ennek a kutyának vélhetően nem valami "szokványos" baja van, hanem valami ritkaság, amit nehéz pontosan és jól diagnosztizálni, ill. hiába a sok vizsgálat és a sok eredmény, ezeket néha nehéz megfelelően értékelni ill. "összerakni". Ilyen esetek vannak, és megértem, hogy aggódik érte, de ettől még nem lesz előrehaladás. Szerintem azok, akik eddig vizsgálták és kezelték, mind jót akartak, nem rajtuk múlik, hogy nincs eredmény eddig. De ne adja fel a reményt!
Kedves Kérdező! Fizikális vizsgálat szükséges kérdésének megválaszolásához.Javaslom ellátó állatorvosával vizsgáltassa meg,azért is mert nem biztos,hogy elegendő a seb fertőtlenítése és lehet,hogy antibiotikumra is szükség van a fertőzés megakadályozására. Dr.Puskás Gábor
Üdvözlöm! Helyileg merre laknak? Mindenképp kéne neki s.o.s doki. Sajnos egy sima kutya macskás állatorvos nem fog tudni vele mit kezdeni,mindenképp hörcsöghöz értő orvos kell. Van egy fbos csoport Hörcsög imádók :) néven. Jelentkezzen oda és ott eltudjuk küldeni a listát vagy hörcsögmentés email címére ha írna. horcsogmentes@gmail.com Sajnos nemtudok innen tanácsot adni, mert bármi lehet vele. Mindenképp figyeljék a súlyát. Ezt hetente amúgy is mérni kell, mert itt derül ki elsőnek ha gond van. Széklete van? Pisil rendesen? Milyen ragasztóba esett?
Ügyvéd által megírt levél jó megoldás lehet, de előtte keressék meg ajánlott levélben is akár, hátha komolyan veszi.